Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You Tube Google Plus

poniedziałek, 23 kwiecień 2018

Czym są uzależnienia behawioralne i dlaczego tak ważne jest, by zdawać sobie sprawę z ich istnienia oraz objawów? W tym artykule dowiesz się, jakie zagrożenia stoją za tą grupą uzależnień oraz jak je rozpoznać.

środa, 18 kwiecień 2018

Znamy dobrze porzekadła: „niedaleko pada jabłko od jabłoni” i „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci". Ich znaczenie jest proste. Dzieciństwo i to, kto oraz w jaki sposób nas wychowuje, mają ogromne znaczenie w naszym dorosłym życiu. Czynniki te wpływają na nas, to kim jesteśmy, do czego dążymy i co nas interesuje. Dzieciństwo i wychowanie mają także niebagatelne znaczenie na podatność na uzależnienia.

środa, 11 kwiecień 2018

Nie ma zmiany bez uświadomienia sobie problemu. Jeśli chcemy zmienić coś w swoim życiu, np. pozbyć się destrukcyjnych nawyków lub osób, które niszczą naszą pewność siebie, podstawowym działaniem jest uświadomienie sobie wadliwego elementy w naszym życiu, zlokalizowanie problemu i obserwowanie go. Dopiero na podstawie tak zebranych danych będziemy w stanie oszacować, jakie działania musimy podjąć, by dokonać koniecznych zmian.

piątek, 06 kwiecień 2018

Uzależnienie to choroba. Czy jednak jest to choroba uleczalna, o której istnieniu po jakimś czasie możemy zapomnieć? Czy człowiek jest w stanie po terapii nauczyć się trwale kontrolować samego siebie, panować nad swoimi przyzwyczajeniami oraz pożądaniami? W tym artykule dowiesz się, czy i - jeśli tak - to kiedy uzależnienie można uznać za wyleczone.

piątek, 30 marzec 2018

Zakupoholizm to jeden z najnowszych rodzajów uzależnienia, niewątpliwa domena XXI wieku, która bardzo szybko postępuje i „zaraża” kolejne osoby, już nie tylko dorosłych, ale coraz częściej także i ludzi stosunkowo młodych. Czym jest zakupoholizm? Czy każda osoba często robiąca zakupy jest zagrożona tym uzależnieniem?

niedziela, 25 marzec 2018

Problem nałogowego palenia tytoniu dotyczy nie tylko męskiej części społeczeństwa, ale także i kobiet, choć oczywiście jest ich w tym gronie sporo mniej. Rzucanie palenia wymaga przede wszystkim bardzo silnej motywacji, którą zazwyczaj wspiera się przez wspomagacze nikotynowe, pozwalające przetrwać takim osobom pierwsze tygodnie po odstawieniu papierosów. Czy jednak aby na pewno metody rzucania palenia powinny być identyczne w przypadku mężczyzn oraz kobiet?

wtorek, 20 marzec 2018

Alkoholizm to problem, który niestety z roku na rok przybiera w Polsce na sile. Według najnowszych statystyk w naszym kraju jest około 700 tysięcy osób, u których już zdiagnozowano chorobę alkoholową. Część z tych osób każdego roku oczywiście wychodzi ze swoje nałogu, ale jednocześnie rejestruje się rocznie ponad 300 tysięcy nowych osób uzależnionych od alkoholu. Na tym jednak nie koniec.

poniedziałek, 12 marzec 2018

Uzależnienie od komputera, oraz pośrednio od Internetu (siecioholizm), to stosunkowo nowe zjawisko we współczesnym świecie, które jednak wbrew pozorom dotyczy nie tylko najmłodszej części naszego społeczeństwa. Niestety, jak na razie w wielu przypadkach problem ten jest bagatelizowany, a to przede wszystkim z tego powodu, że nie daje on o sobie znać zbyt szybko.

wtorek, 06 marzec 2018

Nikotynizm, czyli uzależnienie od papierosów, to jeden z najpoważniejszych problemów współczesnych społeczeństw. Uzależnienie od nikotyny jest często traktowane na równi z uzależnieniem od alkoholu czy narkotyków, ale należy pamiętać o tym, że to właśnie nikotynizm dotyka dzisiaj największy odsetek ludzi na całym świecie. Dzisiaj przyjrzymy się nie tylko temu, co powoduje uzależnienie od papierosów, ale także, jakie mogą być jego skutki oraz jak poradzić sobie z nałogiem i po prostu się od niego uwolnić.

wtorek, 27 luty 2018

W bliskiej relacji dwóch osób trudno uniknąć czegoś takiego jak kłótnia. To sytuacja, która przydarza się nawet najlepiej dobranym parom. Powody mogą być różne – na pozór błahe takie jak niewyrzucenie śmieci, porozrzucane skarpetki, niezrobienie zakupów, ale i poważniejsze – brak zrozumienia, odmienne zdanie w jakiejś kwestii czy poczucie skrzywdzenia. Kłótnia jest potrzebna przede wszystkim z racji tego, że stanowi potwierdzenie na to, że obie strony są dla siebie ważne i nieobojętne.