Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You Tube Google Plus

wtorek, 14 sierpień 2018

Szacuje się, że u około połowy osób nadużywających alkoholu przynajmniej raz w życiu pojawia się zaburzenie depresyjne o nasileniu chorobowym wymagającym leczenia. Typowe objawy dla depresji u alkoholików to przede wszystkim niska samoocena, brak wiary w siebie, przygnębienie oraz poczucie winy. Zaburzenie depresyjne może być zarówno przyczyną problemów z alkoholizmem, jak i rozwinąć się jako powikłanie choroby alkoholowej. 

poniedziałek, 06 sierpień 2018

Długotrwałe nadużywanie alkoholu może prowadzić do choroby alkoholowej, która w skutkach jest niemal tak samo niebezpiecznym schorzeniem, jak depresja czy cukrzyca. Alkoholizm dotyka nie tylko samego pacjenta, ale także osoby z jego najbliższego otoczenia, a nadużywanie alkoholu jest na chwilę obecną jednym z największych problemów społecznych.

środa, 01 sierpień 2018

To zrozumiałe, że nikt nie staje się uzależnionym od alkoholu z dnia na dzień. Jest to proces długotrwały, który zwykle przebiega etapami i ma swoją dynamikę. Podobnie jest z powrotem do zdrowia, które dokonuje się stopniowo i z całą pewnością nie oznacza jedynie niespożywania alkoholu. Zwykle inicjuje je jakieś wydarzenie, które sprawia, że osoba uzależniona zaczyna dostrzegać powagę i beznadziejność swojej sytuacji.

poniedziałek, 30 lipiec 2018

Sfera informatyczna i medialna rozwija się dziś w takim tempie, że nie pozostaje to obojętne dla użytkowników takich rozwiązań jak Internet czy telefonia komórkowa. Wpływa na styl bycia i codziennego funkcjonowania zwłaszcza u młodych ludzi, którzy są najbardziej podatną grupą oddziaływania oraz nieracjonalnego korzystania z tych zasobów. To w efekcie powoduje różne negatywne skutki na czele z uzależnieniem.

wtorek, 24 lipiec 2018

Jeśli osoba chora na bulimię reaguje agresywnie na chęć pomocy z Twojej strony – lepiej chwilowo odpuść, aby się nie kłócić i wrócić do tematu za jakiś czas. Gdy zaprzecza, że ma problem - cały czas warto podkreślać, że się martwisz o nią. Ważna jest też szczerość, nieocenianie dziecka oraz nierzucanie słów na wiatr.

wtorek, 17 lipiec 2018

Odtruwanie organizmu ze szkodliwych toksyn, które gromadzą się w wyniku zażywania środków odurzających, nie jest przyjemnym procesem. Pozwala jednak przywrócić lepszą kondycję psychiczną i fizyczną pacjentowi oraz przygotować go do podjęcia próby rozstania się z nałogiem.  

poniedziałek, 09 lipiec 2018

Alkoholizm to choroba przewlekła, o czym alkoholik musi pamiętać do końca swojego życia. W poszukiwaniu dróg wyjścia z tej patologicznej sytuacji może zacząć od terapii uzależnień i zaprzestania picia. Z pomocą specjalistów, jak i farmaceutyków ma szansę na to, aby podjąć próbę nowego życia, nad którym będzie miał znowu kontrolę. Budowanie i utrzymywanie trzeźwości jest trudnym etapem, na którym alkoholik sam sobie nie poradzi.

wtorek, 03 lipiec 2018

Każdego roku bardzo wielu młodych ludzi rozpoczyna swoją przygodę z alkoholem, która nierzadko kończy się uzależnieniem lub nawet śmiercią. Po wysokoprocentowe trunki sięgają z ciekawości, aby nie odstawać od grupy rówieśniczej, poczuć się dorosłymi czy dodać sobie odwagi w towarzystwie. 

czwartek, 28 czerwiec 2018

Psychoterapia i odwyk w leczeniu choroby alkoholowej mają niezwykle istotne znaczenie. To dzięki leczeniu osoba uzależniona zaczyna dostrzegać, w jaki sposób używka miała wpływ na jej życie oraz jej najbliższych. Ponadto psychoterapeuta pomaga stawić czoła codziennym wyzwaniom, aby móc wrócić do normalnego funkcjonowania. Uczy, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami i pokusami, aby nie sięgnąć po środek odurzający i wytrwać w trzeźwości.

niedziela, 24 czerwiec 2018

Szacuje się, że na początku ciąży średnio jedna czwarta kobiet pali papierosy, a jedna na dwadzieścia zmaga się z chorobą alkoholową. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim brak rzetelnej wiedzy na temat niekorzystnych skutków uzależnienia dla nienarodzonego jeszcze dziecka, a także w zakresie stosowania możliwości zaradczych, polegających np. na przyjmowaniu preparatów zastępczych. Oto, co warto wiedzieć o uzależnieniach w ciąży i jak sobie z nimi radzić w tym szczególnym okresie życia.