Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You Tube Google Plus

środa, 18 październik 2017

Praca to część życia, która zapewnia nam nie tylko rozwój zawodowy i nierzadko samozadowolenie, ale także środki finansowe, dzięki którym możemy normalnie funkcjonować każdego dnia. Codzienna praca nie jest niczym nadzwyczajnym, lecz jeśli jej czas znacznie ogranicza dotychczasowe życie i inne jego aspekty to praca zamienia się w uzależnienie.

piątek, 13 październik 2017

Współczesny świat pędzi tak szybko, że wiele osób nie jest w stanie za nim nadążyć. Ciągły pośpiech i wynikające z szybkiego trybu życia problemy sprawiają, że wiele osób popada w alkoholizm. Czym tak naprawdę on jest? Dlaczego w społeczeństwie uchodzi on za patologię? Pytania te, choć proste nierzadko sprawiają kłopot i dzielą społeczeństwo.

czwartek, 05 październik 2017

Uzależnienia to zaraz po przewlekłych chorobach najtrudniejsze do zwalczenia trudności. Wiele osób nie radzi sobie z codziennością, problemami oraz chorobami i wybiera drogę, która sprowadziła już wielu na manowce. Mowa oczywiście o uzależnieniach! Od czego można się uzależnić?

środa, 06 wrzesień 2017

Alkohol różnie wpływa na ludzi. U jednych wywołuje tzw. „głupawki”, rozluźnia, wprowadza w dobry nastrój. Nieśmiałym dodaje odwagi, pewności siebie. Ci, co są spokojni, cisi na co dzień – stają się bardziej hałaśliwi. Inni pod jego wpływem zaczynają zachowywać się agresywnie w stosunku do otoczenia, w którym się znajdują. Robią to, czego na trzeźwo w życiu by nie zrobili.

środa, 06 wrzesień 2017

Ci, którzy sięgają po alkohol, najczęściej traktują go jako relaksujący, nieszkodliwy trunek, związek chemiczny, który w niedużych ilościach nie jest szkodliwy dla zdrowia. Tymczasem jego oddziaływanie na mózg i ciało człowieka jest praktycznie natychmiastowe. A gdy w grę wchodzi jego częste spożywanie przez dłuższy okres czasu – dochodzi do często nieodwracalnych skutków dla zdrowia.

środa, 06 wrzesień 2017

Na takich ludzi mówi się, że są obżartuchami, nie potrafiącymi się opanować, gdy widzą jedzenie. Mają problem ze schudnięciem i ciągle jedzą za dużo. Mało kto jednak wie, że może to być efekt zespołu kompulsywnego objadania. To poważne schorzenie, które cechują niekontrolowane napady objadania się. I w grę nie wchodzi tylko kwestia obżerania się, ale i emocji, z którymi osoby borykające z uzależnieniem od jedzenia, nie potrafią sobie inaczej poradzić, jak właśnie w ten sposób.

środa, 06 wrzesień 2017

Zadajesz sobie po raz kolejny pytanie: co zrobić żeby on/ona nie pił/piła? Chcesz pomóc, ale nie wiesz - jak. Biorąc pod uwagę, że nie mamy możliwości w pełni oddziaływać na innych ludzi, to trudno znaleźć tu jeden skuteczny sposób. Łatwiej jednak zmienić swoją postawę wobec uzależnionej bliskiej nam osoby. A być może to zachowanie wpłynie na jej – zwłaszcza, gdy łączą nas więzi rodzinne, emocjonalne, finansowe.

środa, 06 wrzesień 2017

Nawyki i przyzwyczajenia ma każdy. Nie wszystkie jednak wpływają na nas stresogennie. Gdyby jednak zrobić „rachunek sumienia”, to pewnie znalazłoby się kilka, które lepiej byłoby wyeliminować ze swojego życia i uniknąć tym samym napięcia. Dobrze wiemy, jak trudno czasami uporać się ze stresem. Zamiast więc wpadać w jego spiralę, poniekąd na własne życzenie, lepiej się zastanowić się, których nawyków można się pozbyć i… spróbować je wyeliminować.

wtorek, 29 sierpień 2017

Strata bliskiej osoby jest przyczyną ogromnego cierpienia. W tym stwierdzeniu nie ma nic zaskakującego. Nikogo nie dziwi ból wywołany żałobą. Bez wątpienia uczucie  żalu z nią związana nie jest czymś, na co można się przygotować, gdy dotyka nas lub bliskich nam osób, dla których chcielibyśmy być oparciem w tragicznym momencie. I choć w pierwszym zdaniu nie ma nic zaskakującego, rzeczywistość za każdym razem brutalnie udowadnia, że strata jest ogromnym bólem, który trudno zaakceptować.

poniedziałek, 21 sierpień 2017

Uzależnienia nie znają wieku. Dotykają osób dorosłych, ale także dzieci i młodzieży. Wśród młodych członków społeczeństwa, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie, można zaobserwować rosnące zagrożenie uzależnieniami.