Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You Tube Google Plus

wtorek, 17 lipiec 2018

Odtruwanie organizmu ze szkodliwych toksyn, które gromadzą się w wyniku zażywania środków odurzających, nie jest przyjemnym procesem. Pozwala jednak przywrócić lepszą kondycję psychiczną i fizyczną pacjentowi oraz przygotować go do podjęcia próby rozstania się z nałogiem.  

poniedziałek, 09 lipiec 2018

Alkoholizm to choroba przewlekła, o czym alkoholik musi pamiętać do końca swojego życia. W poszukiwaniu dróg wyjścia z tej patologicznej sytuacji może zacząć od terapii uzależnień i zaprzestania picia. Z pomocą specjalistów, jak i farmaceutyków ma szansę na to, aby podjąć próbę nowego życia, nad którym będzie miał znowu kontrolę. Budowanie i utrzymywanie trzeźwości jest trudnym etapem, na którym alkoholik sam sobie nie poradzi.

wtorek, 03 lipiec 2018

Każdego roku bardzo wielu młodych ludzi rozpoczyna swoją przygodę z alkoholem, która nierzadko kończy się uzależnieniem lub nawet śmiercią. Po wysokoprocentowe trunki sięgają z ciekawości, aby nie odstawać od grupy rówieśniczej, poczuć się dorosłymi czy dodać sobie odwagi w towarzystwie. 

czwartek, 28 czerwiec 2018

Psychoterapia i odwyk w leczeniu choroby alkoholowej mają niezwykle istotne znaczenie. To dzięki leczeniu osoba uzależniona zaczyna dostrzegać, w jaki sposób używka miała wpływ na jej życie oraz jej najbliższych. Ponadto psychoterapeuta pomaga stawić czoła codziennym wyzwaniom, aby móc wrócić do normalnego funkcjonowania. Uczy, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami i pokusami, aby nie sięgnąć po środek odurzający i wytrwać w trzeźwości.

niedziela, 24 czerwiec 2018

Szacuje się, że na początku ciąży średnio jedna czwarta kobiet pali papierosy, a jedna na dwadzieścia zmaga się z chorobą alkoholową. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim brak rzetelnej wiedzy na temat niekorzystnych skutków uzależnienia dla nienarodzonego jeszcze dziecka, a także w zakresie stosowania możliwości zaradczych, polegających np. na przyjmowaniu preparatów zastępczych. Oto, co warto wiedzieć o uzależnieniach w ciąży i jak sobie z nimi radzić w tym szczególnym okresie życia.

wtorek, 19 czerwiec 2018

Alkoholizm i narkomania są traktowane jako jedne z największych problemów społecznych, a osoby uzależnione są bardzo często społecznie wykluczone oraz stygmatyzowane. Wizerunek osób zmagających się z nałogiem jest związany z niskim statusem społecznym i majątkowym, wyglądem oraz stylem życia. W opinii społecznej alkoholik to osoba z tzw. marginesu społecznego, a narkoman na pewno pochodzi ze „złego domu”, jest agresywny i niechętny do podjęcia leczenia.

poniedziałek, 11 czerwiec 2018

Uczucia w życiu każdego człowieka odgrywają bardzo istotną rolę, nadając znaczenie różnym sytuacjom oraz działaniom. Jednym z nich jest poczucie bezpieczeństwa, określane jako stan pewności, zabezpieczenia, spokoju, braku zagrożenia, a także ochrony przed nim. Według A. Maslowa to właśnie poczucie bezpieczeństwa jest jednym z najbardziej znaczących czynników dla zdrowia psychicznego, a nawet objawem tegoż zdrowia.

poniedziałek, 04 czerwiec 2018

To nie narkotyki, alkohol, leki czy hazard sprawiają, że człowiek popada w nałóg, ale poczucie wyizolowania oraz ucieczki od emocjonalnego bólu. Uzależnienia mają różne oblicza, ale bardzo często łączy je cecha wspólna – ich ofiary na ogół nie chcą przyznać się, że mają problem. Zobacz, jak rozpoznać, że wpadłeś w nałóg, jakie wyróżnia się fazy uzależnienia oraz gdzie w takiej sytuacji szukać pomocy.

wtorek, 29 maj 2018

Dokonywanie nadmiernych zakupów jest nazywane zakupoholizmem. Może zacząć się niewinnie, od korzystania z promocji, przez kupowanie niepotrzebnych produktów, tylko dlatego, że są dostępne w niższej cenie lub większych, na pozór bardziej opłacalnych opakowaniach, po zadłużanie się u rodziny czy pracodawcy, celem dokonywania regularnych i dużych zakupów. Zakupoholizm uznany jest za zaburzenie psychiczne z grupy uzależnień behawioralnych, nad którym nie ma się kontroli.

wtorek, 22 maj 2018

Od jakiegoś czasu seks nie jest tematem tabu, jednak nadal o zaburzeniach z nim związanych wciąż niewiele się rozmawia. Uczucie ogromnej chęci lub przymusu uprawiania seksu może mieć przykre konsekwencje.