Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You Tube Google Plus

czwartek, 20 wrzesień 2018

Związków, które mogą wywoływać uzależnienie, jest całe mnóstwo. Jak się okazuje, ludzie od zawsze lubili się odurzać, ale jeszcze nigdy dotąd nie mieli dostępu do tak szerokiej gamy substancji psychoaktywnych, jak dzisiaj. Ocena tego, które z nich są najgroźniejsze, nie jest łatwa, zwłaszcza że każdy człowiek inaczej reaguje na narkotyki. Oto lista najniebezpieczniejszych substancji uzależniających, stworzona na podstawie prestiżowego pisma medycznego „The Lancet”.

czwartek, 13 wrzesień 2018

Czy masz świadomość, że każdego dnia dziesiątki młodych osób próbuje alkoholu, papierosów, marihuany i innych substancji psychoaktywnych mogących prowadzić do uzależnienia? Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, że Twoje dziecko również może paść ofiarą nałogu? A może podejrzewasz, że już tak się stało? Chcąc uchronić młodzież przed narkomanią, alkoholizmem i innymi tego typu niebezpieczeństwami, warto nauczyć się rozmawiać o uzależnieniach w rodzinie.

piątek, 07 wrzesień 2018

Jednym z ważniejszych i zarazem cenniejszych darów, jaki rodzice mogą przekazać swojemu dziecku, jest pewność siebie. Wysoka samoocena to klucz zarówno do dobrego samopoczucia psychicznego, jak i nieodzowny element w drodze do osiągnięcia społecznego szczęścia. Oto praktyczne wskazówki, które pomogą Ci w budowaniu pewności siebie u dziecka, dzięki czemu będzie ono chciało z radością podejmować coraz to nowe wyzwania.

poniedziałek, 03 wrzesień 2018

Chińscy naukowcy dowiedli, że uzależnienie od Internetu ma niemalże taki sam wpływ na mózg jak alkohol oraz narkotyki. Poza tym, że przyczynia się do zaniku niektórych jego obszarów, powoduje też wiele innych fatalnych skutków, negatywnie odbijając się zarówno na zdrowiu psychicznym, jak i fizycznym. Jakie są symptomy nadużywania komputera i dlaczego Internet tak uzależnia? Zapraszamy do lektury.

czwartek, 30 sierpień 2018

Osoby zaangażowane, dysponujące dużą ilością czasu, pracowite i kochające to, co robią, z całą pewnością są marzeniem niejednego pracodawcy. Trudno chyba wyobrazić sobie lepszego pracownika niż takiego, który spędza w pracy po dwanaście godzin dziennie i dodatkowo rzadko kiedy prosi o urlop. Osobom pracującym w ten sposób bardzo często wydaje się, że pracoholizm jest ich zaletą i świadczy o ich ambicjach.

wtorek, 21 sierpień 2018

Narkotyki we współczesnych czasach są bardzo łatwo dostępne. Nie bez powodu obecna epoka jest nawet określana mianem stwierdzenia „HERA GSM”, gdyż większość środków psychoaktywnych można zamówić za pośrednictwem telefonu. Nic więc dziwnego, że narkomania jest jednym z najtrudniejszych problemów społecznych, zwłaszcza że dotyczy coraz młodszych osób.

wtorek, 14 sierpień 2018

Szacuje się, że u około połowy osób nadużywających alkoholu przynajmniej raz w życiu pojawia się zaburzenie depresyjne o nasileniu chorobowym wymagającym leczenia. Typowe objawy dla depresji u alkoholików to przede wszystkim niska samoocena, brak wiary w siebie, przygnębienie oraz poczucie winy. Zaburzenie depresyjne może być zarówno przyczyną problemów z alkoholizmem, jak i rozwinąć się jako powikłanie choroby alkoholowej. 

poniedziałek, 06 sierpień 2018

Długotrwałe nadużywanie alkoholu może prowadzić do choroby alkoholowej, która w skutkach jest niemal tak samo niebezpiecznym schorzeniem, jak depresja czy cukrzyca. Alkoholizm dotyka nie tylko samego pacjenta, ale także osoby z jego najbliższego otoczenia, a nadużywanie alkoholu jest na chwilę obecną jednym z największych problemów społecznych.

środa, 01 sierpień 2018

To zrozumiałe, że nikt nie staje się uzależnionym od alkoholu z dnia na dzień. Jest to proces długotrwały, który zwykle przebiega etapami i ma swoją dynamikę. Podobnie jest z powrotem do zdrowia, które dokonuje się stopniowo i z całą pewnością nie oznacza jedynie niespożywania alkoholu. Zwykle inicjuje je jakieś wydarzenie, które sprawia, że osoba uzależniona zaczyna dostrzegać powagę i beznadziejność swojej sytuacji.

poniedziałek, 30 lipiec 2018

Sfera informatyczna i medialna rozwija się dziś w takim tempie, że nie pozostaje to obojętne dla użytkowników takich rozwiązań jak Internet czy telefonia komórkowa. Wpływa na styl bycia i codziennego funkcjonowania zwłaszcza u młodych ludzi, którzy są najbardziej podatną grupą oddziaływania oraz nieracjonalnego korzystania z tych zasobów. To w efekcie powoduje różne negatywne skutki na czele z uzależnieniem.