ZADZWOŃ TERAZ: 533 221 555

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You TubeGoogle Plus

Leczenie uzależnień

Alkoholizm w rodzinie – choroba wszystkich jej członków

Para wyglądająca przez oknoAlkoholizm w rodzinie stanowi poważną chorobę, która zazwyczaj dotyczy wszystkich jej członków. Najczęściej od trunków alkoholowych są uzależnieni mężczyźni: mężowie i ojcowie, a także kobiety. Alkoholizm, czyli regularne nadużywanie alkoholu przez jednego z członków rodziny wywołuje u pozostałych domowników strach, lęk, wstyd i upokorzenie.

Wystarczą dwa lata życia z czynnym alkoholikiem, aby u partnera pojawiły się objawy współuzależnienia. Osoby współuzależnione są najczęściej nieświadomymi pomocnikami 
w piciu i w największym stopniu przyczyniają się do odwlekania decyzji o jego zaprzestaniu i zwróceniu się o pomoc.

Bliscy alkoholika zmagają się z wieloma sprzecznymi odczuciami. Z jednej strony nie akceptują nałogu, z drugiej zaś starają się doprowadzić do „oswojenia” alkoholizmu. Bywa, że w rodzinie osoby uzależnionej od alkoholu pojawia się pomysł, aby wysłać ją na przymusowe leczenie. Jednocześnie narasta wątpliwość, czy nie jest to przejaw nielojalności wobec członka rodziny. Można zatem wysnuć wniosek, że bliscy nie radzą sobie z tym problemem. W końcu nikt tego nas nie uczy.

Pozostaje więc pytanie, jak zachować się i co robić, żeby nie pomagać w piciu i nie przyczyniać się do pogłębiania alkoholizmu. Dlatego podpowiadamy, by sięgnąć po odpowiednie wskazówki i podpowiedzi, jakie możesz uzyskać u Nas. Jako doświadczony ośrodek specjalizujący się w leczeniu uzależnienia od alkoholu oferujemy pomoc rodzinie alkoholika, pomagając łagodzić skutki nałogu, poprawić stan zdrowia, a także odbudować relacje rodzinne.

 

Fachowa pomoc rodzinie alkoholika

Pomoc rodzinie alkoholika, która jest udzielana w naszym ośrodku, opiera się przede wszystkim na psychoterapii, mającej na celu poszukiwanie mechanizmów współuzależnienia. Poprzez zrozumienie, jakie mechanizmy regulują współuzależnienie alkoholowe, rodziny odrzucają swoje błędne i nieskuteczne postawy. Na tym można budować inne podejście i myślenie o nałogu. Stopniowa pomoc ratuje współuzależnionych i daje im szansę na uwolnienie się od jarzma alkoholizmu i związanych z nim trudnych przeżyć.