Alkoholizm kobiet

alkoholizm wśród kobiet

Prywatny ośrodek terapii uzależnień AGNUS zajmuje się leczeniem różnych form nałogów u kobiet. Położony w malowniczym otoczeniu lasów kompleks zapewnia komfortowe warunki pobytu i fachową opiekę specjalistów w zakresie terapii: stacjonarnej (całodobowej), dziennej (bez noclegu) i ambulatoryjnej.

Oferujemy pomoc psychologiczną i farmakologiczna dla osób dotkniętych alkoholizmem, zakupoholizmem, lekomanią i narkomanią. Stosowane terapie odwykowe dopasowujemy do charakterystyki uzależnienia oraz indywidualnych potrzeb chorego. Leczenie wspierane jest przez konsultacje psychologiczną, na którą składa się indywidualna terapia odwykowa i zajęcia grupowe, prowadzone przez doświadczonych terapeutów i psychoterapeutów.

Panująca w naszym ośrodku przyjazna pacjentowi atmosfera zapewnia łagodne przejście w stan trzeźwości, a dzięki zrozumieniu, jakie daje sobie grupa tworzona przez kobiety przebywające na terapii odwykowej, łatwiej jest pokonać wstyd i poczucie winy spowodowane słabością. Te wszystkie czynniki sprawiają, że każda uzależniona z łatwością odzyska w stworzonym przez nas azylu spokój i poczucie bezpieczeństwa, dzięki którym terapia stanie się skuteczniejsza.

Ponadto nasz ośrodek oferuje usługę detoksu, która przeprowadzana w całkowicie bezpieczny i przyjazny dla każdej z kobiet sposób pozwala na usunięcie z organizmu wszelkich toksyn, przyczyniając się do procesu regeneracji. Zapewniamy w pełni profesjonalne i kompleksowe leczenie uzależnień dbając dodatkowo o dyskrecję, aby dać możliwość komfortowego powrotu do normalnego życia, całkowicie wolnego od toksycznych substancji.

Zjawisko alkoholizmu wśród kobiet

Różnice w budowie fizjologicznej, funkcjonowaniu emocjonalnym czy wyglądzie zewnętrznym to tylko niektóre dowody na rozbieżność w funkcjonowaniu kobiet i mężczyzn.

Takie kontrasty pojawiają się niemal w każdym aspekcie ich działalności. Także alkoholizm wśród kobiet to uzależnienie, które ma zupełnie inne oblicze, niż ten wśród mężczyzn. Związki zawarte w alkoholu dużo szybciej wpływają destrukcyjnie na żeńską część społeczeństwa. To sprawia, że choroba alkoholowa ma znacznie szybszy przebieg.

Przewlekłe spożywanie substancji uzależniających przez panie może w dużo krótszym czasie wpłynąć niekorzystnie m.in. na funkcjonowanie wątroby, czy przyczynić się do rozwoju stanów depresyjnych i lękowych. Również obecny w życiu każdej z pań cykl menstruacyjny wpływa na większą toksyczność alkoholu. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić zmagającej się z chorobą alkoholową kobiecie możliwie jak najbardziej komfortowe warunki leczenia. Pracujący w naszej klinice specjaliści opracowali formy leczenia tego uzależnienia, które w pełni odpowiadają na wszystkie potrzeby borykających się z przypadłością pacjentek.

W leczeniu alkoholizmu u kobiet niezwykle istotne jest, aby skupić się w szczególności na sferze emocjonalnej , bowiem to właśnie tu leży najwięcej powodów, przez które rozwija się choroba alkoholowa. Silnie ugruntowane w społeczeństwie obciążenia społeczne, jakim poddawanie są kobiety, od których wymaga się bycia idealnymi matkami i żonami, sprawiają, że coraz więcej z nich sięga po alkohol w ukryciu. Dlatego często zgłaszające się po pomoc kobiety są już w zaawansowanym stadium tej choroby, co znacznie utrudnia leczenie.

Każda trauma czy niepowodzenie może być bodźcem do tego, by wpaść w uzależnienie jakim jest alkoholizm. Niezwykle istotne jest więc, aby po zauważeniu pierwszych jego objawów skonsultować się ze specjalistą. Tylko doświadczeni terapeuci tacy jak pracujący w naszym ośrodku, są w stanie zapewnić fachową pomoc w leczeniu alkoholizmu. Filozofią naszej kliniki jest asystowanie Ci w sprzeciwieniu się uzależnieniu. Tylko od ciebie zależy, czy pozwolisz alkoholizmowi niszczyć swoje życie, czy postanowisz zawalczyć o lepsze jutro.

 

Scroll to Top
Nie czekaj. Zadzwoń teraz.