10 pytań, które pozwolą Ci odnaleźć pasję. 

Czy masz w życiu jakąś pasję? Uwielbiasz wspinać się na coraz wyższe szczyty górskie, z dumą i radością przebiegasz każdy dodatkowy kilometr, uwieczniasz kolejny wyjątkowy zachód słońca na fotografii? Nic nie przychodzi ci do głowy? Jeśli nie potrafisz odpowiedzieć na to pytanie, to pomożemy ci znaleźć coś, co może stać się twoją pasją, jeśli tylko będziesz tego chciał.

1. W czym jesteś najlepszy?

Przypomnij sobie, czy w dzieciństwie albo późniejszym okresie twojego życia były jakieś rzeczy, które robiłeś bardzo dobrze, może nawet lepiej od innych? Czy byłeś za nie podziwiany lub chwalony? Czy za coś ci ludzie szczególnie dziękowali? Jeśli sam nie jesteś do końca pewien jak powinna brzmieć odpowiedź – możesz o to zawsze zapytać członków rodziny, przyjaciół.

2. Co cię najbardziej ekscytuje w życiu?

Czy są jakieś rzeczy, które sprawiają, że czujesz się szczęśliwy, spełniony? Oczekiwanie na nie wiąże się z ekscytacją?

3. Czy lubisz pomagać innym?

Mówi się, że dobro zawsze powraca. Czy w takim razie starasz się innym pomagać, robić dobre uczynki? Czy jest jakaś dziedzina, w której mógłbyś charytatywnie pomagać innym ludziom?

4. Co cię w życiu ciekawi?

Czy są jakieś tematy, które szczególnie cię ciekawią? Może to być polityka, przyroda, sport, nauka, film, książki, podróże… Może chciałbyś się zainteresować się czymś innym, a jakoś do tej pory nie miałeś ku temu okazji?

5. Co chciałbyś usłyszeć o sobie po swojej śmierci?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co powiedzą o tobie inni, kiedy już cię tu nie będzie? Czy wiesz już jak chciałabyś zostać zapamiętany? Co po sobie zostawić – nie tylko we wspomnieniach, ale i materialnie?

6. Czy potrafisz znosić niepowodzenia?

Nie zawsze wszystko idzie tak, jak sobie zaplanujemy. Może to wynikać z nas samych lub z niesprzyjających okoliczności. Czy jednak w razie jakichkolwiek niepowodzeń potrafisz wyciągnąć wnioski i nie poddawać się?

7. Jaki zawód byłby tym, w którym czułbyś się spełniony?

Czy jest jakiś zawód o którym marzysz, nawet od czasów dzieciństwa? Czy potrafiłbyś wymienić kilka propozycji, które najlepiej odzwierciedlałyby twój stosunek do świata, innych ludzi i samego siebie?

8. Czy są jacyś ludzie, których podziwiasz i chciałbyś im dorównać?

Czy przejawiałeś talent do czego, miałeś jakiś mentorów lub ideały, którym chciałeś dorównać? Kto cię inspiruje do myślenia i działania?

9. Czy zrobiłeś ostatnio coś, co cię pochłonęło bez reszty i straciłeś poczucie czasu?

Przypomnij sobie, czy w ostatnim czasie „natchnęło” cię do zrobienia jakiejś rzeczy tak mocno, że przez zaangażowanie straciłeś zupełnie poczucie czasu.

10. Jeśli mógłbyś coś mieć, bądź zrobić, to co to by było?

Może są jakieś rzeczy, których do tej pory nie udało cię zdobyć lub zrobić? Może ze sfery skrytych marzeń udałoby się je przenieść do realnego życia?

Odpowiadając sobie szczerze na te pytania i próbując rożnych rzeczy, łatwiej będzie ci odnaleźć właściwą drogę do swojej pasji.

Scroll to Top
Nie czekaj. Zadzwoń teraz.