10 sposobów na pokochanie samego siebie

Każdy z nas chciałby być szczęśliwym, otoczonym przez kochające go osoby człowiekiem. Jak to osiągnąć? Przede wszystkim pokochaj siebie! Zaakceptuj swoje wady i podkreśl zalety. Łatwiej powiedzieć niż zrobić? W poniższym artykule prezentujemy 10 kroków, które pomogą ci nauczyć się samoakceptacji.

1.Uwierz w siebie

Pamiętaj, jesteś w stanie zrobić wszystko, co tylko zechcesz. Niech każdy zrealizowany cel utwierdzi Cię w przekonaniu, że jesteś dobry w tym, co robisz. Ludzie często nie spełniają własnych marzeń z obawy przed porażką. Pamiętaj, lepiej żałować, ze coś nam się nie udało, niż że w ogóle nie spróbowaliśmy.

2.Naucz się odpoczywać

Pamiętaj, każdy ma prawo do odpoczynku po ciężkim dniu. Każdy jednak inaczej rozumie pojęcie relaksu. Dlatego też zastanów się, jak Ty lubisz odpoczywać. Może wolisz samotny wieczór w domu, z książką i gorącą herbatą, a może bardziej relaksuje Cię impreza ze znajomymi? Nieważne którą opcję wybierzesz, zrób coś tylko dla siebie i odpręż się. Wieczór wolny od obowiązków pozwoli naładować baterie i z pozytywną energią zacząć kolejny dzień.

3.Pokochaj swoje ciało

Każdy z nas, nawet modelki z pierwszych stron gazet, ma kompleksy. Najważniejsze to nie skupiać się na negatywach swojej urody, a na jej mocnych stronach. Uwierz w to, że jesteś piękna. Jeżeli mimo wszystko czujesz się niekomfortowo w swoim ciele, dieta i ćwiczenia pomogą ci poprawić wygląd skóry i zrzucić zbędne kilogramy. Dopóki nie zaakceptujesz i nie pokochasz swojego ciała, nie będziesz szczęśliwa.

4.Pamiętaj – życie to nie zawody

Ciągle porównujesz się ze znajomymi, gwiazdami, modelkami czy szefową? Przestań! Nie trać czasu na bezproduktywne zastanawianie się, w czym jesteś gorsza od innych, zamiast tego zacznij działać. Jesteś wspaniałą osobą, pokaż światu swój potencjał.

5.Ciesz się z małych sukcesów

Ludzie często całe życie czekają na wielki sukces, nie zauważając po drodze swoich drobniejszych, codziennych zwycięstw. Zastanów się, czy przypadkiem nie należysz do tej grupy osób. Jeżeli tak, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Usiądź wieczorem, weź kartkę papieru i zanotuj wszystko, co Ci się dzisiaj udało zrobić. Powtarzaj ten rytuał przez tydzień, przekonaj się ile małych rzeczy zrealizowałeś w zaledwie siedem dni.

6.Zaakceptuj swoje dziwactwa

Każdy z nas jest inny i każdy ma swoje dziwactwa, ale to właśnie one czynią nas wyjątkowymi. Dlatego też zamiast się ich wstydzić, zaakceptuj je! Jeżeli nie są powodem łamania norm społecznych nie przejmuj się faktem, że ktoś na Ciebie krzywo spojrzy. Rezygnowanie na siłę ze swoich przyzwyczajeń nie przyniesie Ci radości, a tylko dodatkowo będzie frustrować. Samoakceptacja własnej odmienności da ci dużo radości, spróbuj.

7.Weź odpowiedzialność za swoje życie

Zacznij decydować sam o sobie i nie szukaj winnych w najbliższym otoczeniu za swoje niepowodzenia. Pamiętaj, Ty jesteś Panem swojego losu. Opinia Twojego otoczenia jest istotna, jednak ostatecznie to Ty będziesz ponosił konsekwencje swoich decyzji. Zastanów się, jakie są Twoje priorytety, co chcesz osiągnąć i co robisz w tym kierunku. Zdefiniuj swoje cele i dąż do ich realizacji! Pamiętaj, masz jedno życie, warto zatem pokierować nim tak, aby niczego potem nie żałować.

8.Bądź wdzięczny za to co masz

Wielu ludzi ma problem z zauważeniem ile dobrych rzeczy jest w ich życiu i traktuje je jako normę. Wartości, takie jak zdrowie, kochającą się rodzinę czy bezpieczeństwo finansowe spychamy na drugi plan, skupiając się na rzeczach, których nie mamy. Zastanów się ile pozytywnych rzeczy jest w Twoim życiu. Doceń je i ciesz się z tego co masz.

9.Bądź optymistą

Szklanka jest zawsze do połowy pusta albo do połowy pełna. Skup się więc na tej pełnej połówce. W końcu każdy dzień to nowa szansa na przeżycie czegoś pozytywnego. Jeżeli masz trochę wolnego czasu, zacznij uprawiać sport. Endorfiny pomogą Ci w osiągnięciu pozytywnego nastawienia i zdystansowania się do problemów.

10.Bądź sprawiedliwy dla siebie

Czy często rozpamiętujesz swoje niepowodzenia? Zamiast skupiać się na popełnionych błędach, naucz się wyciągać z nich wnioski i uczyć na ich podstawie. Nabierz dystansu i zacznij śmiać się z siebie. Pamiętaj, każdy z nas jest tylko człowiekiem, a ludzie popełniają błędy.

Scroll to Top
Nie czekaj. Zadzwoń teraz.