Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You Tube Google Plus

Blog
poniedziałek, 29 październik 2018 12:19

Gniew – czy Twoje dziecko sobie z nim radzi?

Dzieci, podobnie jak osoby dorosłe, raz na jakiś czas mogą wpadać w złość. Chociaż uczucie to bywa utożsamiane z negatywną emocją, która powinna być tępiona w zarodku, to dla wielu maluchów może być jedyną możliwością wyładowania napięcia.  Jako rodzice, ważne jest, abyśmy zdawali sobie sprawę, skąd tak naprawdę bierze się gniew oraz w jaki sposób można pomóc dziecku się go skutecznie pozbyć.

Dział: BLOG
wtorek, 23 październik 2018 11:30

Problemy w szkole – jak je rozwiązać?

Niektóre dzieci z trudem przyswajają materiał, inne nie nadążają za klasą i nie czynią tak szybko postępów w nauce. Zdarza się też, że maluch miewa konflikty z rówieśnikami, a niekiedy nawet z nauczycielami. Kłopoty z nauką, sprzeczki, złośliwości – z takimi problemami styka się większość rodziców. W takich sytuacjach jedną z najważniejszych kompetencji jest umiejętność rozwiązywania trudności, a nie ich unikania. Jak pomóc dziecku, które miewa problemy w szkole?

Dział: BLOG

Uzależnienie, czyli zaburzenie mózgu skłaniające ludzi do nadużywania określonej substancji psychoaktywnej lub angażowania się w zachowania przynoszące przyjemne doznania, stanowi problem, z którym ludzkość zmaga się od dawna. Jeszcze do niedawna sądzono, że przyczyna nałogów tkwi przede wszystkim w słabej woli jednostki. Tymczasem badania przeprowadzone przez naukowców dowiodły, że proces ten jest o wiele bardziej skomplikowany, a wpływ na niego ma wiele różnorodnych czynników.

Dział: BLOG
wtorek, 09 październik 2018 12:06

Naucz swoje dziecko asertywności

Asertywność nie jest umiejętnością wrodzoną, a nabytą, której każdy może się nauczyć. To zdolność społeczna polegająca na mówieniu „nie”, na stanowczym odmawianiu. Pedagodzy oraz rodzice zaobserwowali, że dzieci, które potrafią być asertywne, nie tylko o wiele lepiej odnajdują się w grupach rówieśniczych, ale także mają większą wiarę we własne możliwości. Podpowiadamy, jak nauczyć swoje dziecko asertywności i kiedy umiejętność ta może okazać się szczególnie przydatna. Zapraszamy do lektury.

Dział: BLOG
wtorek, 02 październik 2018 11:49

Najczęstsze uzależnienia wśród młodzieży

Dorastające dzieci są w naturalny sposób podatne na wpływ różnego rodzaju łatwo dostępnych informacji. Dojrzewająca dziewczyna czy chłopak nie są jeszcze w pełni ukształtowani, dlatego często nie są w stanie samodzielnie ocenić, co jest dla nich dobre, a co złe. Z tego względu zupełnie przypadkowo sięgają po papierosy, alkohol czy narkotyki, nie zdając sobie sprawy, że regularny kontakt z używkami może prowadzić do rozwoju uzależnienia.

Dział: BLOG