Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You Tube Google Plus

Blog
czwartek, 29 listopad 2018 10:51

Przyczyny choroby alkoholowej

Alkohol jest zaliczany do substancji psychoaktywnych, których regularne spożywanie, zwłaszcza w dużych ilościach, może prowadzić do uzależnienia. Nie od dzisiaj wiadomo, że wywołuje zarówno upośledzenie sprawności psychicznej, jak i fizycznej, prowadząc do nieodwracalnych zmian w organizmie. Poszukując przyczyn choroby alkoholowej, należy mieć na uwadze szereg uwarunkowań, począwszy od osobowości osoby uzależnionej, aż po czynniki demograficzne. Zobacz, jakie wyróżnia się przyczyny alkoholizmu i jak rozpoznać, że mamy do czynienia z chorobą.

Dział: BLOG

Uzależnienie od leków to coraz powszechniejsze zjawisko, które budzi ogromny niepokój. Chociaż trudno doszukać się dokładnych statystyk uzależnień od środków farmakologicznych, to jednak istnieją dane, które wskazują skalę problemu. Czym dokładnie jest lekozależność, kogo najczęściej dotyka i dlaczego ludzie w różnym wieku tak chętnie sięgają po leki? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Dział: BLOG

Jednym z coraz poważniejszych problemów nastolatków są zaburzenia odżywiania, które o wiele częściej dotyczą młodych dziewcząt niż chłopców. Ma na to wpływ między innymi fakt, że w okresie dojrzewania młodzi ludzie zaczynają przyglądać się swojemu ciału i zwracać większą uwagę na to, jak wyglądają. Zaburzenia odżywiania są zaliczane do grupy zaburzeń psychicznych i wymagają specjalistycznego leczenia. Nieleczone mogą prowadzić do poważnych kłopotów ze zdrowiem, a nawet do śmierci.

Dział: BLOG

Postępu technologicznego nie jest w stanie zatrzymać nikt z nas, a co za tym idzie, nie możemy uchronić własnych dzieci przed kontaktem z telefonem, komputerem, tabletem. Prędzej czy później każdy maluch zetknie się z tego typu urządzeniami, dlatego ważne jest, abyśmy nauczyli swoją pociechę, w jaki sposób należy rozsądnie korzystać ze świata wirtualnego. Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, dzięki którym Internet będzie mógł wnieść wiele cennych doświadczeń i przeżyć w świat dziecka.

Dział: BLOG
poniedziałek, 05 listopad 2018 09:41

Rola wychowawcy w pomocy dziecku z problemami

Wychowawca klasy to w środowisku szkolnym osoba, która ma szczególne znaczenie. Jest nauczycielem, opiekunem i jednocześnie osobą, która jest odpowiedzialna za koordynację wszystkich działach dotyczących uczniów. Obowiązujące w naszym kraju przepisy przewidują dla wychowawców sporo zadań także w kwestii pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Zachęcamy, aby dowiedzieć się, jakie dokładnie są to zadania.

Dział: BLOG