Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You Tube Google Plus

Blog - Strona nr 1

W bliskiej relacji dwóch osób trudno uniknąć czegoś takiego jak kłótnia. To sytuacja, która przydarza się nawet najlepiej dobranym parom. Powody mogą być różne – na pozór błahe takie jak niewyrzucenie śmieci, porozrzucane skarpetki, niezrobienie zakupów, ale i poważniejsze – brak zrozumienia, odmienne zdanie w jakiejś kwestii czy poczucie skrzywdzenia. Kłótnia jest potrzebna przede wszystkim z racji tego, że stanowi potwierdzenie na to, że obie strony są dla siebie ważne i nieobojętne.

Dział: BLOG

Alkoholizm to choroba przewlekła, która nie ujawnia się nagle. Można ją podzielić na cztery fazy. Jak większość przypadków medycznych – ma swój początek, który może nawet nie wzbudzać żadnych podejrzeń u osoby uzależnionej. Każde kolejne stadium to nasilanie się objawów i coraz więcej negatywnych skutków nadużywania etanolu. Specjalistyczne leczenie można jednak podjąć na każdym etapie alkoholizmu.

Dział: BLOG

Pije się nie dlatego, aby za chwilę zmagać się z konsekwencjami, ale wręcz przeciwnie – aby uzyskać pewne korzyści. Wśród nich jest chęć poprawienia sobie nastroju, nadania szarej codzienności kolorów, ułatwienie kontaktów towarzyskich, zapomnienie o problemach w życiu osobistym lub zawodowym. Wyróżnia się różne modele picia alkoholu. Nie wszystkie od razu świadczą o tym, że człowiek zmaga się z chorobą alkoholową. Warto jednak mieć świadomość, że pomiędzy tymi wzorcami granica wcale nie jest bezpieczna.

Dział: BLOG

Ludzie piją alkohol z różnych powodów. Jednak przy diagnozowaniu czy ktoś jest alkoholikiem, nie ma znaczenia powód, z jakiego sięga się po kieliszek. Ważne są za to objawy i zachowania, które są charakterystyczne dla choroby alkoholowej.

Dział: BLOG
sobota, 03 luty 2018 09:38

Jak leczyć nadmierną agresję?

To, że ktoś ma predyspozycje do bycia agresywnym, niekoniecznie musi wynikać z jego charakteru. Bardzo często te negatywne emocje kumulowane są już od czasów trudnego dzieciństwa, przebytych chorób czy doznanych urazów. Agresja może być także jednym z efektów uzależnienia czy być skutkiem zaburzenia psychicznego.

Dział: BLOG