ZADZWOŃ TERAZ: 533 221 555

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You TubeGoogle Plus

Artykuły filtrowane wg daty: maj 2018

Dokonywanie nadmiernych zakupów jest nazywane zakupoholizmem. Może zacząć się niewinnie, od korzystania z promocji, przez kupowanie niepotrzebnych produktów, tylko dlatego, że są dostępne w niższej cenie lub większych, na pozór bardziej opłacalnych opakowaniach, po zadłużanie się u rodziny czy pracodawcy, celem dokonywania regularnych i dużych zakupów. Zakupoholizm uznany jest za zaburzenie psychiczne z grupy uzależnień behawioralnych, nad którym nie ma się kontroli.

Dział: BLOG

Od jakiegoś czasu seks nie jest tematem tabu, jednak nadal o zaburzeniach z nim związanych wciąż niewiele się rozmawia. Uczucie ogromnej chęci lub przymusu uprawiania seksu może mieć przykre konsekwencje.

Dział: BLOG

Według piramidy potrzeb Maslowa człowiek ma kilka potrzeb: fizjologiczna, bezpieczeństwa, przynależności, uznania i samorealizacji. Dlatego nie dziwi nikogo, że ktoś chce się napić wody, oddychać albo zjeść, gdyż są to najważniejsze czynności, bez których człowiek nie mógłby żyć. Jednak jedzenie w dzisiejszych czasach nie jest tylko po to, aby zaspokoić głód, ale również dostarcza przyjemność poprzez walory smakowe. Kiedy zatem można przesadzić z jedzeniem i staje się ono nałogiem?

Dział: BLOG

Narkotyki to środki psychoaktywne, które przy każdym zażyciu oddziałują na ludzki organizm. Mają wpływ na ludzki mózg, układ nerwowy, ale również krwionośny i odpornościowy. Polskie prawodawstwo nie stosuje żadnego podziału narkotyków, ale powszechnie dzieli się je na: miękkie, zwane także lekkimi, i twarde, czyli ciężkie. W takiej klasyfikacji wyznacznikiem jest stopień uzależniania oraz ilość szkodliwych następstw ich przyjmowania.

Dział: BLOG
poniedziałek, 07 maj 2018 07:41

Czy sport pomaga wyjść z uzależnienia?

Człowiek w swoich codziennych czynnościach może nie widzieć nic złego, dopóki te nie przynoszą złych skutków widocznych natychmiast. O uzależnieniu można mówić w wielu kwestiach: palenie papierosów, picie alkoholu, branie narkotyków, zakupy czy seks. Kiedy można mówić o złym uzależnieniu? Czy sport może pomóc się z niego wyleczyć?

Dział: BLOG