Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You Tube Google Plus

Blog - Strona nr 1

Psychoterapia i odwyk w leczeniu choroby alkoholowej mają niezwykle istotne znaczenie. To dzięki leczeniu osoba uzależniona zaczyna dostrzegać, w jaki sposób używka miała wpływ na jej życie oraz jej najbliższych. Ponadto psychoterapeuta pomaga stawić czoła codziennym wyzwaniom, aby móc wrócić do normalnego funkcjonowania. Uczy, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami i pokusami, aby nie sięgnąć po środek odurzający i wytrwać w trzeźwości.

Dział: BLOG
niedziela, 24 czerwiec 2018 08:56

Jak walczyć z uzależnieniem w trakcie ciąży?

Szacuje się, że na początku ciąży średnio jedna czwarta kobiet pali papierosy, a jedna na dwadzieścia zmaga się z chorobą alkoholową. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim brak rzetelnej wiedzy na temat niekorzystnych skutków uzależnienia dla nienarodzonego jeszcze dziecka, a także w zakresie stosowania możliwości zaradczych, polegających np. na przyjmowaniu preparatów zastępczych. Oto, co warto wiedzieć o uzależnieniach w ciąży i jak sobie z nimi radzić w tym szczególnym okresie życia.

Dział: BLOG
wtorek, 19 czerwiec 2018 08:36

Krzywdzące stereotypy o uzależnionych

Alkoholizm i narkomania są traktowane jako jedne z największych problemów społecznych, a osoby uzależnione są bardzo często społecznie wykluczone oraz stygmatyzowane. Wizerunek osób zmagających się z nałogiem jest związany z niskim statusem społecznym i majątkowym, wyglądem oraz stylem życia. W opinii społecznej alkoholik to osoba z tzw. marginesu społecznego, a narkoman na pewno pochodzi ze „złego domu”, jest agresywny i niechętny do podjęcia leczenia.

Dział: BLOG
poniedziałek, 11 czerwiec 2018 08:28

Poczucie bezpieczeństwa u uzależnionych

Uczucia w życiu każdego człowieka odgrywają bardzo istotną rolę, nadając znaczenie różnym sytuacjom oraz działaniom. Jednym z nich jest poczucie bezpieczeństwa, określane jako stan pewności, zabezpieczenia, spokoju, braku zagrożenia, a także ochrony przed nim. Według A. Maslowa to właśnie poczucie bezpieczeństwa jest jednym z najbardziej znaczących czynników dla zdrowia psychicznego, a nawet objawem tegoż zdrowia.

Dział: BLOG
poniedziałek, 04 czerwiec 2018 08:19

Skąd się bierze uzależnienie? Jak to się zaczyna?

To nie narkotyki, alkohol, leki czy hazard sprawiają, że człowiek popada w nałóg, ale poczucie wyizolowania oraz ucieczki od emocjonalnego bólu. Uzależnienia mają różne oblicza, ale bardzo często łączy je cecha wspólna – ich ofiary na ogół nie chcą przyznać się, że mają problem. Zobacz, jak rozpoznać, że wpadłeś w nałóg, jakie wyróżnia się fazy uzależnienia oraz gdzie w takiej sytuacji szukać pomocy.

Dział: BLOG

Kalendarz wpisów

« Czerwiec 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30