Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You Tube Google Plus

Blog

Dojrzewanie to jeden z najbardziej emocjonujących i zarazem burzliwych okresów w życiu każdego młodego człowieka. Zmiany, jakie dokonują się w psychice dorastającego nastolatka, wzbudzają silne emocje u rodziców. Wychowanie dojrzewającego dziecka jest procesem trudnym, złożonym i wymagającym dużej wiedzy ze strony opiekunów. W tym artykule podpowiadamy, jak być wsparciem dla swojej pociechy w trudnym okresie dojrzewania.

Dział: BLOG

Związków, które mogą wywoływać uzależnienie, jest całe mnóstwo. Jak się okazuje, ludzie od zawsze lubili się odurzać, ale jeszcze nigdy dotąd nie mieli dostępu do tak szerokiej gamy substancji psychoaktywnych, jak dzisiaj. Ocena tego, które z nich są najgroźniejsze, nie jest łatwa, zwłaszcza że każdy człowiek inaczej reaguje na narkotyki. Oto lista najniebezpieczniejszych substancji uzależniających, stworzona na podstawie prestiżowego pisma medycznego „The Lancet”.

Dział: BLOG
czwartek, 13 wrzesień 2018 11:28

Rozmowa o uzależnieniach w rodzinie

Czy masz świadomość, że każdego dnia dziesiątki młodych osób próbuje alkoholu, papierosów, marihuany i innych substancji psychoaktywnych mogących prowadzić do uzależnienia? Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, że Twoje dziecko również może paść ofiarą nałogu? A może podejrzewasz, że już tak się stało? Chcąc uchronić młodzież przed narkomanią, alkoholizmem i innymi tego typu niebezpieczeństwami, warto nauczyć się rozmawiać o uzależnieniach w rodzinie.

Dział: BLOG
piątek, 07 wrzesień 2018 12:01

Pewność siebie – naucz jej swojego dziecka

Jednym z ważniejszych i zarazem cenniejszych darów, jaki rodzice mogą przekazać swojemu dziecku, jest pewność siebie. Wysoka samoocena to klucz zarówno do dobrego samopoczucia psychicznego, jak i nieodzowny element w drodze do osiągnięcia społecznego szczęścia. Oto praktyczne wskazówki, które pomogą Ci w budowaniu pewności siebie u dziecka, dzięki czemu będzie ono chciało z radością podejmować coraz to nowe wyzwania.

Dział: BLOG
poniedziałek, 03 wrzesień 2018 07:54

Dlaczego Internet tak uzależnia?

Chińscy naukowcy dowiedli, że uzależnienie od Internetu ma niemalże taki sam wpływ na mózg jak alkohol oraz narkotyki. Poza tym, że przyczynia się do zaniku niektórych jego obszarów, powoduje też wiele innych fatalnych skutków, negatywnie odbijając się zarówno na zdrowiu psychicznym, jak i fizycznym. Jakie są symptomy nadużywania komputera i dlaczego Internet tak uzależnia? Zapraszamy do lektury.

Dział: BLOG