Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You Tube Google Plus

Blog
czwartek, 24 styczeń 2019 08:52

Czy samookaleczanie to objaw depresji?

Jednym z bardziej niepokojących i zarazem coraz częściej obserwowanych zjawisk u nastolatków i młodych dorosłych jest samookaleczanie. To poważny problem społeczny, którego nie należy bagatelizować, zwłaszcza że skłonność ta jest zaliczana do najbardziej wyniszczających organizm zachowań. Jakie są przyczyny cięcia się żyletkami i innymi ostrymi przedmiotami, a także gdzie szukać pomocy i w jaki sposób odbywa się leczenie? Poniżej omawiamy najważniejsze kwestie związane z samouszkodzeniami ciała.

Dział: BLOG
niedziela, 20 styczeń 2019 08:40

Terapia rodzin –  na czym polega?

Jest stosowana w przypadku konfliktów małżeńskich, sporów rodziców z dziećmi, a także wszelkiego rodzaju problemów wychowawczych. Może być pomocna również w leczeniu zaburzeń odżywiania oraz chorób przewlekłych, pozwalając odnaleźć wsparcie wśród najbliższych oraz rozwiązać wiele trudności. Mowa o terapii rodzinnej, której głównym celem jest przywrócenie równowagi rodzinie przeżywającej kryzys poprzez poprawę relacji, wzmocnienie więzi oraz polepszenie jakości wspólnego życia.

Dział: BLOG
wtorek, 15 styczeń 2019 14:03

Alkoholizm to również problem kobiet

Jeszcze do niedawna sądzono, że z uzależnieniem od alkoholu zmagają się głównie mężczyźni. Tymczasem, jak się okazuje, choroba alkoholowa jest bardzo demokratyczna, ponieważ może dotyczyć zarówno ludzi młodych, jak i starszych, z wykształceniem oraz bez. Przede wszystkim jednak alkoholizm doświadcza także kobiet, które często piją w ukryciu. Czym różni się damskie uzależnienie od męskiego i jak przebiega proces wyjścia z nałogu? Oto co warto wiedzieć na temat kobiecego alkoholizmu.

Dział: BLOG
poniedziałek, 07 styczeń 2019 13:34

Codzienne picie – jak to przerwać?

Nadmierna konsumpcja alkoholu oraz choroba alkoholowa należą we współczesnym świecie do jednych z najpoważniejszych zagrożeń. Według Światowej Organizacji Zdrowia powikłania związane z regularnym spożywaniem napojów wysokoprocentowych stanowią trzecią, tuż po nowotworach i schorzeniach układu krążenia, przyczynę zgonów. Szczególnie niebezpieczne jest systematyczne zaglądanie do kieliszka, które najbardziej szkodzi wątrobie, ale nie tylko. Jakie szkody zdrowotne niesie ze sobą nadużywanie alkohol u i jak przerwać codzienne picie?

Dział: BLOG
wtorek, 01 styczeń 2019 13:20

Alkohol szczęścia nie daje

Jeszcze do niedawna koncentrowano się głównie na badaniu negatywnych stron spożywania alkoholu, a także na tym, jaki ma on wpływ na ludzkie zdrowie. Tymczasem obecnie coraz częściej podkreśla się, że napoje wysokoprocentowe nie tylko wyniszczają organizm, ale także przynoszą złudne poczucie szczęścia, stając się źródłem chorób psychicznych, wypadków, a także wielu innych nieszczęść. Dlaczego alkohol nie daje szczęścia i jak pić, aby nie krzywdzić siebie oraz innych? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie.

Dział: BLOG