Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You Tube Google Plus

Blog
wtorek, 30 kwiecień 2019 14:23

Leczenie alkoholizmu – jak przestać pić?

Dla osób, które nie są uzależnione od alkoholu, odmówienie sobie kieliszka wina czy wódki nie stanowi żadnego problemu. Z kolei dla tych, którzy zmagają się z chorobą alkoholową kontrolowanie ilości oraz częstotliwości picia jest niesamowicie trudne. Kiedy dostrzeżesz, że życie wymyka Ci się z rąk, a nałóg przesłania całą rzeczywistość, musisz powiedzieć uzależnieniu zdecydowane „stop”.  Jak przestać pić i czy można samodzielnie wygrać walkę z nałogiem? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Dział: BLOG

Spośród wielu różnorodnych dysfunkcji oraz patologii wykazujących destrukcyjny wpływ na funkcjonowanie rodziny, a zwłaszcza na wzrastające w niej dzieci, jest alkoholizm. Choroba alkoholowa jednego z jej członków uderza w cały system rodzinny, sprawiając, że panuje w nim nieustanne poczucie niepewności, strachu oraz nieprzewidywalności zachowań osób dorosłych. Dzieci dorastające w takiej atmosferze muszą szybko dorosnąć, nie zawsze zdając sobie sprawę, że doświadczenia wyniesione z domu mogą być przyczyną ich problemów emocjonalnych i osobistych w późniejszym, już dorosłym życiu.

Dział: BLOG
wtorek, 16 kwiecień 2019 13:39

Alkoholizm w rodzinie

Nie od dzisiaj wiadomo, że jeśli jedna osoba w rodzinie ma kłopot z alkoholem, to problem ten dotyczy wszystkich jej członków. Nadużywanie napojów alkoholowych może stanowić nie tylko przeszkodę we wspólnym spędzaniu czasu, ale może mieć też negatywny wpływ na codzienne funkcjonowanie całej rodziny. Udowodniono, że im częstszy kontakt i silniejsza więź emocjonalna z alkoholikiem, tym wyrządzane szkody są większe. Sprawdź, jak alkoholizm oddziałuje na rodzinę, a także dowiedz się, jak można pomóc pijącej osobie.

Dział: BLOG
poniedziałek, 08 kwiecień 2019 13:50

Mity na temat alkoholizmu i alkoholików

Czy choroba alkoholowa jest problemem, z którym zmagają się wyłącznie osoby z tzw. marginesu społecznego? Czy sporadyczne wypijanie kieliszka wódki nie spowoduje niebezpiecznych zmian w organizmie?

Dział: BLOG
wtorek, 02 kwiecień 2019 13:48

Psychiczne skutki alkoholizmu

Choroba określana mianem alkoholizmu jest wieloczynnikowa, oddziałując zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne osoby uzależnionej. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z długotrwałym, czy krótkim, ale intensywnym nadużywaniem alkoholu, uzależnienie może prowadzić do wielu poważnych zmian w mózgu, których leczenie nie jest łatwe. Większość z nich nie jest widoczna na pierwszy rzut oka, gdyż postępują stopniowo i powoli. Sprawdź, jakie zaburzenia psychiczne są związane z piciem alkoholu.

Dział: BLOG