Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You Tube Google Plus

Blog
środa, 29 maj 2019 07:22

Skutki alkoholizmu w rodzinie

Alkoholik wprowadza w swoje otoczenie spustoszenie, gdyż wszelkie nieszczęścia i szkody, do których dochodzi na skutek nałogu, nie dotyczą wyłącznie osoby pojącej w sposób niekontrolowany. Oznacza to, że w wyniku choroby alkoholowej tak naprawdę cierpi cały system rodzinny – współmałżonek, partner, dzieci itp. Osoby na co dzień funkcjonujące w rodzinie, w której pojawił się problem alkoholowy, doświadczają nieustannego stresu, osamotnienia i chaosu.

Dział: BLOG
środa, 22 maj 2019 09:49

Skąd się bierze alkoholizm?

O tym, że alkoholizm jest podstępną chorobą, mającą destrukcyjny wpływ zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne, wiadomo od dawna. Pomimo wielu lat badań i analiz wciąż jednak nie poznano do końca przyczyn choroby alkoholowej. Niegdyś sądzono, że w uzależnienie od alkoholu popadają głównie mężczyźni, dzisiaj natomiast wiadomo, że nie jest to prawdą, gdyż ofiarami nałogu coraz częściej są także kobiety. Skąd bierze się alkoholizm i czy istnieją czynniki, które mogą mieć wpływ na jego rozwój?

Dział: BLOG
poniedziałek, 13 maj 2019 09:36

Jakie są metody leczenia alkoholizmu?

Choroba alkoholowa stanowi poważny problem we współczesnym społeczeństwie, charakteryzując się niekorzystnym oddziaływaniem na wszystkie płaszczyzny życia osoby uzależnionej: psychiczną, fizyczną, duchową oraz społeczną. Trzy najbardziej specyficzne cechy przypisywane alkoholizmowi to jego postępujący charakter, chroniczność oraz śmiertelność. W przypadku tej choroby nie należy nastawiać się na konwencjonalne leczenie polegające na przyjmowaniu określonych leków. Sprawdźmy, jakie metody są aktualnie wykorzystywane w terapii alkoholizmu.

Dział: BLOG

Nagłe odstawienie alkoholu może skutkować wieloma różnego rodzaju zaburzeniami somatycznymi i psychicznymi, objawiającymi się, chociażby wzrostem temperatury ciała, drażliwością czy stanowiącymi zagrożenie dla życia napadami drgawkowymi. Alkoholowy Zespół Abstynencyjny, bo o nim mowa, może przyjmować różne nasilenie, a uporanie się z nim nie jest łatwe. Dowiedz się więcej, na czym dokładnie polega Alkoholowy Zespół Abstynencyjny, po czym go rozpoznać, a także, jak przebiega jego leczenie.

Dział: BLOG
środa, 01 maj 2019 08:43

Problemy rodziny alkoholowej

Zagadnienia dotyczące oddziaływania alkoholizmu na rodzinę stają się coraz częstszym przedmiotem różnego rodzaju badań oraz analiz naukowych. Wiadomo, że rodzina z problemem alkoholowym jest systemem dysfunkcyjnym, a więc takim, który nie spełnia prawidłowo swoich funkcji. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej problemom, z jakimi zmagają się rodziny alkoholowe, a także sprawdzimy, z jakimi specyficznymi cechami są utożsamiane.

Dział: BLOG