Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You Tube Google Plus

Blog
wtorek, 23 lipiec 2019 12:15

Wpływ alkoholu na mózg

Upośledzona koordynacja ruchowa, niewyraźna mowa, luki w pamięci to tylko niektóre ze skutków picia alkoholu, pojawiające się bezpośrednio po spożyciu trunku. To, że „procenty” ujemnie wpływają na mózg i układ nerwowy to sprawa oczywista. Jakie konkretnie niebezpieczeństwa niesie ze sobą regularne spożywanie alkoholu? Dowiedz się z tego artykułu!

Dział: BLOG
niedziela, 21 lipiec 2019 12:05

Jak pomagać alkoholikowi w terapii?

Jeśli masz w swoim otoczeniu kogoś, komu chcesz pomóc wyjść z nałogu alkoholowego, ten wpis jest dla Ciebie. Jak pewnie już doskonale wiesz, alkoholika nie da się tak po prostu namówić na leczenie. Mechanizm zaprzeczenia oraz inne strategie obronne to cechy charakterystyczna każdego nałogu. Czy jednak zupełnie nic nie da się zrobić, aby przebić się przez mur zaprzeczenia i wymówek? Jak wspierać alkoholika, który podjął leczenie? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Dział: BLOG
wtorek, 16 lipiec 2019 11:58

Jak wygląda alkoholizm u kobiet?

Choroba alkoholowa dotyczy w równym stopniu obu płci. Do wspólnych objawów należą przede wszystkim: głód alkoholowy i upośledzona zdolność do kontrolowania picia. Jeśli jednak przyjrzymy się innym aspektom nałogu, zauważymy spore różnice. Jak piją kobiety? Czym różni się ich alkoholizm od tego w wydaniu męskim? Przeczytaj w tym artykule.

Dział: BLOG
wtorek, 09 lipiec 2019 11:39

Wpływ alkoholizmu na pracę i karierę

Na początkowym etapie choroby, maskowanie problemu przychodzi łatwo. Często sam jeszcze nie zdajesz sobie z niego sprawy. Pierwsze sygnały ostrzegawcze przyjmują formę z pozoru niewinnych zachowań, np. zbyt częstej utraty świadomości po alkoholu, ciągłego opowiadania o zakrapianych imprezach, czy nieustannego szukania towarzystwa do napicia się po godzinach.

Dział: BLOG

Wychodzenie z nałogu to niejednorodny proces. Współczesna psychologia rozróżnia kilka etapów wracania do zdrowia, na każdym z nich psychika funkcjonuje w inny, charakterystyczny sposób. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych faz zdrowienia z punktu widzenia nauk o mózgu, czytaj dalej.

Dział: BLOG