Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You Tube Google Plus

Blog

Szacuje się, że w Polsce ponad 800 tysięcy osób ma problem z alkoholem. Jeśli założymy, że każda z tych osób ma potomstwo, ilość potencjalnych uzależnionych wynosi… No właśnie, ile? I czy w ogóle genetyka ma tutaj znaczenie? Jeśli w Twojej rodzinie jest alkoholik i zastanawiasz się, czy nałóg mógł zostać przekazany Ci w genach – przeczytaj ten artykuł!

Dział: BLOG

Podjęcie decyzji o leczeniu nie jest łatwe i budzi wiele emocji. Dzieje się tak również ze względu na mity, którymi obrósł pobyt w zamkniętym ośrodku terapii uzależnień, a które najczęściej dalekie są od prawdy. Samo słowo „zamknięty” może powodować niepokój i być źródłem stresu, choć tak naprawdę nie ma się czego bać. Pobyt w tego typu ośrodku to najlepsza i najskuteczniejsza forma terapii, z jakiej możesz skorzystać. Dlaczego? Dowiesz się poniżej.

Dział: BLOG
wtorek, 13 sierpień 2019 12:11

Detoks alkoholowy. Co czeka uzależnionego?

Detoks, inaczej oczyszczanie, to pierwszy krok do wyzdrowienia z zaawansowanego nałogu alkoholowego. W trakcie procesu nad pacjentem powinni czuwać lekarze i pielęgniarki. Przeprowadzenie odtruwania pod okiem profesjonalistów jest niezbędne ze względu na duże stężenie toksyn, znajdujących się w organizmie. Wykwalifikowany personel medyczny dobierze odpowiednie środki farmakologiczne, które złagodzą pojawiające się dolegliwości fizyczne i psychiczne. Wzmocniony oczyszczaniem organizm pozytywnie wpływa na psychikę i gotowość uzależnionego do podjęcia terapii. Czym jest i jak przebiega detoks alkoholowy? Opisujemy w tym artykule.

Dział: BLOG

Alkoholowy zespół abstynencyjny składa się z licznych objawów psychicznych i somatycznych. Występują one jako odpowiedź na nagłe odstawienie używki lub zmniejszenie jej dawek. Nasilenie symptomów, ich rodzaj oraz czas trwania będzie się różnić w zależności od konkretnego przypadku. Więcej o zjawisku zespołu abstynencyjnego dowiesz się z tego artykułu.

Dział: BLOG

Zacząć trzeba przede wszystkim od tego, że piwo etykietowane jako „bezalkoholowe” zazwyczaj nie jest zupełnie wolne od „procentów”. Większość napojów tego typu zawierać będzie jakąś ilość alkoholu. W niektórych przypadkach jego ilość może wynosić nawet do 0,5%. Jednak nie tylko to sprawia, że z pozoru niewinny trunek stanowi realne zagrożenie zarówno dla zdrowiejącego, jak i trzeźwego alkoholika. Co jeszcze powoduje, że sięganie po tego typu napoje jest niebezpieczne? Przeczytaj poniżej.

Dział: BLOG