Kino motywacyjne

Na pewno każdy z nas widział w swoim życiu co najmniej kilka pozytywnie oddziałujących na nas, motywujących filmów. I nie chodzi tu o cukierkowe historie, ale o takie z życia wzięte, realne, z przesłaniem. Takie, które po pojawieniu się napisów końcowych dają do myślenia. Do których wracamy w swoich myślach, rozmowach towarzyskich. Takie, które polecamy innym jako obowiązkowe kino do zaliczenia. Gdyby stworzyć ranking takich filmów – jakie by się w nim znalazły? To bardzo subiektywne spojrzenie każdego z nas. Ale może któraś z poniższych ekranizacji by się w nim znalazła? Kolejność jest czysto przypadkowa.

1. „Stowarzyszenie umarłych poetów”

Kultowy film traktujący m.in. o tym, że jednak warto mieć swoje marzenia i walczyć o nie. Robin Williams w roli charyzmatycznego profesora potrafi zaszczepić miłość do poezji i wewnętrzną siłę do walki o marzenia młodzieży poszukującej autorytetów.

2. „Nietykalni”

Prawdziwa historia sparaliżowanego milionera, którym opiekuje się młody, niepokorny chłopak, który wyszedł właśnie z więzienia. Czy połączenie kompletnie skrajnych światów i diametralnie różnych osobowości może skończyć się happy endem? W tym przypadku tak, bo obaj pragną wydobyć z życia wszystko co się da, aby poczuć się szczęśliwym. To mieszanka spontaniczności, radości, wzruszenia, odwagi i miłości.

3. „Jerry Maguire”

To pozycja nie tylko dla pracowników korporacyjnych. Czy będąc małym trybikiem wielkiej firmy można być szczęśliwym i żyć w zgodzie ze sobą? Czy jest na to miejsce w „wyścigu szczurów” i gonitwie za stanowiskami oraz pieniędzmi? Warto się zastanowić.

4. „Amelia”

Doskonała propozycja dla tych, którzy nie wiedzą, jak zabrać się za uszczęśliwianie innych. Sprawianie radości ludziom to cel życia tytułowej Amelii, którą gra Andrey Tautou. Z filmu można dowiedzieć się, jak małe rzeczy mogą sprawiać, że inni czują szczęśliwi. A za sukcesem takiego działania stoi uważne spojrzenie na życie, dostrzeganie w nim drobiazgów i miłość do drugiego człowieka. Prawda, że to nic skomplikowanego?

5. „Jedz, módl się i kochaj”

Czasami, aby znaleźć własną życiową ścieżkę potrzebna jest długa droga. Niekoniecznie łatwa i przyjemna. Najważniejsze, że można nie niej odnaleźć siebie i ułożyć sobie życie po swojemu. A do tego może przydać się jedzenie, modlitwa i … miłość.

6. „Rocky”

Choć może dziwnie wygląda w tym filmowym zestawie, to jednak tytułowy bohater jest jednym z najbardziej motywujących. Jego determinacja, samozaparcie, podnoszenie się z różnych życiowych niepowodzeń, upór w dążeniu do celu, a przy tym liczenie się z jedną z najważniejszych wartości (nie tylko na ringu) – graniem fair play. Każda część tej serii to bomba energetyczna.

7. „Karate Kid”

To podobny do „Rocky’ego” sportowy klimat i podobne przesłanie – tylko samodyscyplina, ciężka walka, konsekwentne dążenie do określonego celu może zakończyć się sukcesem.

8. „Prosta historia”

Każda ludzka historia jest … prosta. To droga, na której poszukujemy własnych korzeni, na której i tak ostatecznie ludzie są najważniejsi. To idealny obraz do tego, aby zastanowić się na kwintesencją życia.

9. „W pogoni za szczęściem”

Kolejna wzruszająca historia o tym, że kiedy chce się osiągnąć jakiś cel, wydający się początkowo kompletnie nierealny – to dzięki wytrwałości w jego dążeniu jest to jak najbardziej możliwe. Bo jak inaczej wytłumaczyć starania prawie bezdomnego, biednego, nie wykształconego odpowiednio bohatera o posadę… maklera? To film o tym, że warto wziąć życie we własne ręce dla poczucia… szczęścia i bezpieczeństwa.

10. „Odlot”

Spotkanie nieporadnego, pakującego się w różne kłopoty ośmioletniego skauta z ponad 70-letnim zgryźliwym starcem, który nie umie pozbierać się po śmierci ukochanej żony, to kolejny przykład lekcji, z której obie strony mogą wynieść bardzo wiele. Animowany film o przyjaźni i liczeniu na siebie. O tym jak można odgrzebać w sobie zakurzone uczucia i pokazać bardziej ludzkie oblicze.

Życzmy więc sobie oglądania jak największej ilości filmów, dzięki którym czujemy, że… żyjemy! Napełniajmy się ich pozytywną energią i realizujemy dobre rzeczy, do których nas motywują.

Scroll to Top
Nie czekaj. Zadzwoń teraz.