Ośrodek AGNUS – ogólne informacje

Ośrodek terapii uzależnień i współuzależnień AGNUS położony jest w północno-zachodniej części Poznania, w dzielnicy Strzeszyn, przy ulicy Biskupińskiej 9H. Zabudowania ośrodka leżą na uboczu, wśród lasów zachodniego klina zieleni, w pół drogi między Jeziorem Kierskim a Jeziorem Rusałka.

W odległości kilku kilometrów od ośrodka przebiega droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa łącząca Poznań ze Szczecinem (najbliższa stacja Poznań-Wola). W odległości kilkunastu minut spacerem znajdują się przystanki poznańskiej komunikacji miejskiej: Strzeszyn (linie 46, 60, 95) oraz Łupowska (linia 56).

W naszym ośrodku zajmujemy się szeroko pojętą pomocą dla osób uzależnionych i współuzależnionych obojga płci. Pomagamy osobom uzależnionym od narkotyków, alkoholu czy leków, leczymy także współczesne, behawioralne nałogi cywilizacyjne, takie jak zakupoholizm, seksoholizm, uzależnienie od komputera i internetu czy hazardu. Oferujemy szeroki wachlarz terapii oraz indywidualne podejście do każdego z naszych pacjentów. Nasi doświadczeni specjaliści pomagają wychodzić z nałogu za pomocą kompleksowych metod łączących pomoc medyczną ze wsparciem psychologicznym oraz dietetycznym. Leczyć można się u nas w trybie stacjonarnym, ambulatoryjnym oraz doraźnym. Najlepsze efekty osiąga się zazwyczaj średnio po ośmiu tygodniach terapii stacjonarnej.

Możemy przyjąć jednocześnie szesnastu pacjentów – to m.in. optymalna liczebność dla potencjalnej grupy wsparcia. Oferujemy zakwaterowanie w wyremontowanych i wyposażonych pokojach z miejscem do pracy. Do ośrodka można zgłaszać się siedem dni w tygodniu, dwadzieścia cztery godziny na dobę – nie zostawiamy nikogo samemu sobie. Dodatkowo, jeśli to konieczne, jesteśmy w stanie dojechać do pacjenta w każde miejsce na świecie – w razie potrzeby organizujemy transport lotniczy.

Dbamy także o wyżywienie – jako że właściwe odżywianie jest bardzo ważne w procesie trzeźwienia, nasi kucharze dbają o to, żeby podawane u nas jedzenie – zawsze pyszne, urozmaicone i po domowemu – było pełne witamin oraz zawierało właściwe ilości błonnika, mikroelementów i innych składników odżywczych.

Nasza kadra ma odpowiednie wykształcenie kierunkowe oraz doświadczenie w pracy z ludźmi uzależnionymi. I Ty możesz dołączyć do ludzi, którym udało się pomóc. Skontaktuj się z nami już dziś.

Scroll to Top
Nie czekaj. Zadzwoń teraz.