Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You Tube Google Plus

Artykuły filtrowane wg daty: październik 2017
niedziela, 29 październik 2017 08:08

Dlaczego dopalacze są takie popularne?

Dopalacze – od kilku lat wiele mówi się o ich szkodliwości, w związku z czym wciąż zadziwia fakt, że młodzież (bo to ona stanowi większość wśród konsumentów środków psychoaktywnych do nich zaliczanych) tak chętnie z nich korzysta. Chcąc poznać przyczynę zainteresowania dopalaczami, zespół naukowców z Uniwersytetu SWPS postanowił przeprowadzić stosowne badania.

Dział: BLOG
niedziela, 22 październik 2017 07:54

Asertywność – Twój sposób na szczęście

Pytani o sens życia zwykle mówimy, że chcielibyśmy być po prostu szczęśliwi. Odpowiedź ta – zwięzła i wydawałoby się, że mówiąca na temat sensowności naszego istnienia więcej niż niejeden traktat filozoficzny – może wydawać się niezwykle trafna. Jednak czy zastanawialiśmy się nad tym, co na to „bycie szczęśliwym” się składa? Jakie braki w tym danym nam teraz momencie życia są odpowiedzialne za to, że dopiero musimy dążyć do zadowolenia?

Dział: BLOG

Praca to część życia, która zapewnia nam nie tylko rozwój zawodowy i nierzadko samozadowolenie, ale także środki finansowe, dzięki którym możemy normalnie funkcjonować każdego dnia. Codzienna praca nie jest niczym nadzwyczajnym, lecz jeśli jej czas znacznie ogranicza dotychczasowe życie i inne jego aspekty to praca zamienia się w uzależnienie.

Dział: BLOG
piątek, 13 październik 2017 06:38

Alkoholizm – patologia społeczna

Współczesny świat pędzi tak szybko, że wiele osób nie jest w stanie za nim nadążyć. Ciągły pośpiech i wynikające z szybkiego trybu życia problemy sprawiają, że wiele osób popada w alkoholizm. Czym tak naprawdę on jest? Dlaczego w społeczeństwie uchodzi on za patologię? Pytania te, choć proste nierzadko sprawiają kłopot i dzielą społeczeństwo.

Dział: BLOG
czwartek, 05 październik 2017 07:06

Kto najczęściej wpada w uzależnienia?

Uzależnienia to zaraz po przewlekłych chorobach najtrudniejsze do zwalczenia trudności. Wiele osób nie radzi sobie z codziennością, problemami oraz chorobami i wybiera drogę, która sprowadziła już wielu na manowce. Mowa oczywiście o uzależnieniach! Od czego można się uzależnić?

Dział: BLOG
Warning: Parameter 2 to modChrome_artvmenu() expected to be a reference, value given in /usr/home/netmonster/domains/agnusterapia.pl/public_html/templates/agnus/html/modules.php on line 39 Warning: Parameter 3 to modChrome_artvmenu() expected to be a reference, value given in /usr/home/netmonster/domains/agnusterapia.pl/public_html/templates/agnus/html/modules.php on line 39