Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You Tube Google Plus

Artykuły filtrowane wg daty: listopad 2017
wtorek, 28 listopad 2017 10:25

Czym jest ADHD?

Twoje dziecko szybko się nudzi w zabawie lub zabawką? Robi kilka czynności naraz i żadnej nie kończy? Być może cierpi na ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej. To schorzenie, które ujawnia się już ok. 5 roku życia i częściej dotyczy chłopców niż dziewczynek. U tych ostatnich najczęściej objawia się poprzez trudności w koncentracji uwagi. Dzieci, które cierpią na to schorzenie, są nieprzewidywalne, bardzo impulsywne, a ich nastrój zmienia się bardzo gwałtownie.

Dział: BLOG
wtorek, 21 listopad 2017 10:06

Hobby. Dlaczego potrzebujemy pasji?

Gdyby nasze życie nie wypełniała żadna pasja, to byłoby niewątpliwe szare i nudne, jednostajne i monotonne. Brakowałoby nam tej radości, którą można czerpać z pasji, intelektualnego rozwoju oraz samego faktu, że oprócz rzeczy, które robi się „bo się musi”, są też i takie, które się po prostu chce. Dlatego bardziej lub mniej świadomie poszukujemy w swoim życiu czegoś, co nas zaciekawi i wciągnie. Czasami hobby podsunie nam przypadek, a czasami metodą prób i błędów poszukujemy tego „jednego jedynego”.

Dział: BLOG
wtorek, 14 listopad 2017 09:44

Jak objawia się głód alkoholowy?

Nieodparta, silna potrzeba spożycia alkoholu to głód alkoholowy, którego doświadcza osoba uzależniona od alkoholu. Pojawia się u niej wyjątkowo mocna chęć napicia się, a jej myśli koncentrują się na tym, skąd pozyskać alkohol. Silne pragnienie, wręcz przymus przyjmowania substancji to jeden z objawów zespołu uzależnień od alkoholu. Głód alkoholowy wystąpić może zarówno w czasie nadmiernego spożywania alkoholu, jak i w okresie abstynencji. Nawet kilkuletnie niepicie alkoholu nie jest żadną gwarancją tego, że głód się nie pojawi. Podczas abstynencji również mogą pojawiać się myśli o alkoholu, chęć napicia się np. przy wspomnieniach przyjemnych chwil, zaraz po spożyciu alkoholu czy o tym, jak działa on odprężająco w stresującej sytuacji.

Dział: BLOG
czwartek, 09 listopad 2017 09:29

Jak marihuana wpływa na mózg?

Marihuana jest często traktowana bardzo pobłażliwie. Palenie trawki wydaje się mało szkodliwe, a do tego nie zabija – to często koronny argument tych, co ją zażywają. Jednak to, że nie doprowadza bezpośrednio do śmierci, nie oznacza, że nie powoduje żadnego uszczerbku na zdrowiu. Mimo iż tak jak kokaina czy amfetamina, trwale nie uszkadza połączeń międzyneuronowych, to jednak wpływa na czasowe zaburzenie przepływu informacji i powoduje długotrwałe uszkodzenia w mózgu.

Dział: BLOG

Takie uczucie jak strach jest wpisane od zarania dziejów w naturę człowieka. Zawsze znajdzie się coś, czego się bardziej lub mniej boimy. Strach jest przeżyciem czasami bardzo przykrym, a czasami zbawiennym. Towarzyszy nam w różnych sytuacjach i pod wieloma postaciami. Gdyby go zabrakło, trudno byłoby nam uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji. Jest jak sygnał ostrzegawczy, mobilizujący albo do ucieczki, albo do podjęcia walki.

Dział: BLOG
Warning: Parameter 2 to modChrome_artvmenu() expected to be a reference, value given in /usr/home/netmonster/domains/agnusterapia.pl/public_html/templates/agnus/html/modules.php on line 39 Warning: Parameter 3 to modChrome_artvmenu() expected to be a reference, value given in /usr/home/netmonster/domains/agnusterapia.pl/public_html/templates/agnus/html/modules.php on line 39