Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You Tube Google Plus

Artykuły filtrowane wg daty: maj 2017
poniedziałek, 29 maj 2017 14:49

Konflikty w związku

O konflikcie mówimy wówczas, gdy interesy obu jego stron kolidują ze sobą. Wzajemnie się ograniczają, a może nawet wykluczają. Zasadniczo spory dzieli się na destruktywne i konstruktywne.

Dział: BLOG
czwartek, 25 maj 2017 14:45

Jak rozpoznać wypalenie zawodowe?

Wypalenie zawodowe to coraz częściej spotykany problem. Dawniej mówiło się o nim w kontekście pielęgniarek, lekarzy oraz nauczycieli. Dotykało głównie osoby, które przepracowały wiele lat w zawodzie. Obecnie jest rezultatem zmęczenia, nadmiaru obowiązków oraz przewlekłego stresu. Nierzadko dotyczy osób młodych, jeszcze przed 30 rokiem życia, czyli znajdujących się dopiero na początku swojej drogi zawodowej.

Dział: BLOG

Przez wiele osób nerwica utożsamiana jest z brakiem stabilności, drażliwością, skłonnością do agresywnych zachowań. Tymczasem, zgodnie z opiniami specjalistów, jest to dużo bardziej złożony problem, wynikający z nieuświadomionych konfliktów psychicznych, nad którymi człowiek nie jest w stanie uzyskać kontroli.

Dział: BLOG
piątek, 12 maj 2017 14:37

Lęk przed odrzuceniem

Nullofobia, czyli lęk przed odrzuceniem, stanowi poważną przeszkodę w budowaniu harmonijnych relacji z innymi ludźmi i pełnym przeżywaniu szczęścia. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że wiele zmagających się z tym zaburzeniem osób nie wie, iż posiada taki problem. Czasem zdarza się również tak, że jest on uświadomiony, ale celowo przez chorego bagatelizowany.

Dział: BLOG

Tłumienie emocji w pewnych okolicznościach jest pożądane. Doskonały przykład stanowi sytuacja konfliktu. Podczas kłótni trzymanie nerwów na wodzy sprawia, że nie brniemy w toczony spór zbyt głęboko. Nie wypowiadamy słów na tyle ciężkich i krzywdzących, że nie będzie można ich cofnąć.

Dział: BLOG
Warning: Parameter 2 to modChrome_artvmenu() expected to be a reference, value given in /usr/home/netmonster/domains/agnusterapia.pl/public_html/templates/agnus/html/modules.php on line 39 Warning: Parameter 3 to modChrome_artvmenu() expected to be a reference, value given in /usr/home/netmonster/domains/agnusterapia.pl/public_html/templates/agnus/html/modules.php on line 39