Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You Tube Google Plus

Artykuły filtrowane wg daty: czerwiec 2017

Oddychasz, bo jesteś człowiekiem, ssakiem. Bo jest to dla Ciebie oczywistość i nie zastanawiałeś się nad tym, dlaczego tak się dzieje. A czy umiesz oddychać… zdrowo?

Dział: BLOG
wtorek, 20 czerwiec 2017 10:32

Jak rozmawiać o uzależnieniach?

Twoje dziecko dorasta, a świat kusi narkotykami, alkoholem, dopalaczami, papierosami i wieloma innymi pokusami… Nie można udawać, że tego nie ma. Nie ma też gwarancji, że dziecko tego nie pozna. Kiedy więc najlepiej odbyć z dzieckiem rozmowę na temat uzależnień? Jak nie przegapić tego momentu?

Dział: BLOG
środa, 14 czerwiec 2017 10:12

Czym jest dysmorfofobia?

Czy można obawiać się własnej brzydoty, nawet tej wyimaginowanej? Mimo iż pojęcie piękna jest względne, to jednak zdarzają się ludzie mniej i bardziej atrakcyjni, którzy mają dosłownie obsesję na punkcie tego, jak wyglądają. Dysmorfofobia jest przykładem zaburzenia psychicznego, które przejawia się przeświadczeniem o istotnym defekcie urody. Dla takich osób nieestetyczna może być tak naprawdę każda część ciała.

Dział: BLOG
czwartek, 08 czerwiec 2017 09:52

Jak radzić sobie z gniewem?

Na co dzień doświadczamy różnych uczuć. Jednym z nich jest gniew. Złość, irytacja, furia, wręcz wściekłość – są tak naturalnymi odczuciami jak radość, szczęście itd. Impulsywne reakcje mogą jednak wynikać z różnych względów. Przykładem jest chociażby wrodzona nadpobudliwość, czyli choleryczny temperament. Wybuchy gniewu mogą być również efektem wzorców wyniesionych z domu rodzinnego.

Dział: BLOG

Bywają w życiu takie chwile, że między nawet najbardziej kochające się na świecie osoby nagle wdziera się konflikt. Mamy wówczas ochotę dosłownie „udusić” partnera. Negatywne emocje osiągają swoje apogeum. Pod ich wpływem wybuchamy i dotychczasowa przyjazna, pokojowa atmosfera pęka jak bańka mydlana. Jak więc powrócić do relacji sprzed konfliktu?

Dział: BLOG
Warning: Parameter 2 to modChrome_artvmenu() expected to be a reference, value given in /usr/home/netmonster/domains/agnusterapia.pl/public_html/templates/agnus/html/modules.php on line 39 Warning: Parameter 3 to modChrome_artvmenu() expected to be a reference, value given in /usr/home/netmonster/domains/agnusterapia.pl/public_html/templates/agnus/html/modules.php on line 39