Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You Tube Google Plus

Artykuły filtrowane wg daty: lipiec 2017

Nieraz widujemy w Internecie obrazki o introwertykach – nieco zamkniętych w sobie, poważnych osobach, które doskonale się bawią wtedy, kiedy wokół nie ma innych ludzi. Z pewnością każdy z nas zna przynajmniej jedną taką osobę. Co jednak z ekstrawertykami, ich absolutnymi przeciwieństwami? Kim są?

Dział: BLOG
czwartek, 20 lipiec 2017 07:25

Kiedy iść do dietetyka?

Dietetyk to ten lekarz, który kojarzy się nam raczej ze specjalistą dla osób bogatych. Osób, które mogą sobie pozwolić na to, żeby kupować drogie suplementy, żywić się ekologicznymi płodami rolnymi, wreszcie takich, które stać na przydomową siłownię. Tymczasem jest zupełnie inaczej. Rola dietetyka, tak niedoceniana, sprowadza się niemal do całego naszego codziennego życia.

Dział: BLOG
niedziela, 16 lipiec 2017 07:10

Fakty i mity na temat depresji

Depresja – temat tabu w dzisiejszym społeczeństwie. Ta jednostka chorobowa często sprowadzana jest w rozmowie do fanaberii, które są udziałem jakoby rozhisteryzowanej części ludzkości. Rzeczywistość jest jednak o wiele bardziej dramatyczna. Na depresję co roku zapada coraz więcej osób, a medycyna bywa w tym przypadku bezradna, bo wielu chorych nie zgłasza się nawet do lekarza.

Dział: BLOG
piątek, 07 lipiec 2017 06:59

Czym jest uzależnienie od miłości?

Chociaż wydaje się nam, że można uzależnić się tylko od alkoholu, komputera, nikotyny czy hazardu, fakty są zupełnie inne. Kiedy kogoś dopadnie pustka emocjonalna, może próbować kompensować swoje problemy psychologiczne poprzez popadnięcie w uzależnienie od miłości. Czy raczej „miłości”, bo nie ma to wiele wspólnego to z dojrzałym i bezinteresownym uczuciem, natomiast zdecydowanie bliżej temu do obsesji.

Dział: BLOG
sobota, 01 lipiec 2017 06:34

Co daje terapia odwykowa?

Wydaje się nam, że konieczność podjęcia leczenia zarezerwowana jest wyłącznie dla ludzi, którzy zasypiają pijani na przystankach, biją swoich bliskich, wsiadają za kółko pod wpływem, albo też dopuszczają się innych, bardzo ryzykownych zachowań.

Dział: BLOG