Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You Tube Google Plus

Artykuły filtrowane wg daty: sierpień 2017

Strata bliskiej osoby jest przyczyną ogromnego cierpienia. W tym stwierdzeniu nie ma nic zaskakującego. Nikogo nie dziwi ból wywołany żałobą. Bez wątpienia uczucie  żalu z nią związana nie jest czymś, na co można się przygotować, gdy dotyka nas lub bliskich nam osób, dla których chcielibyśmy być oparciem w tragicznym momencie. I choć w pierwszym zdaniu nie ma nic zaskakującego, rzeczywistość za każdym razem brutalnie udowadnia, że strata jest ogromnym bólem, który trudno zaakceptować.

Dział: BLOG
poniedziałek, 21 sierpień 2017 14:35

Uzależnienia dzieci i młodzieży

Uzależnienia nie znają wieku. Dotykają osób dorosłych, ale także dzieci i młodzieży. Wśród młodych członków społeczeństwa, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie, można zaobserwować rosnące zagrożenie uzależnieniami.

Dział: BLOG
poniedziałek, 14 sierpień 2017 14:02

Jak przebiega leczenie bulimii?

Termin "bulimia" na pewno niejednokrotnie obił ci się o uszy. Uściślijmy jednak na początku, czym właściwie bulimia jest. To poważne zaburzenie odżywania, dla którego charakterystyczne są krótkie napady objadania się, po których występuje silna potrzeba oczyszczenia organizmu ze spożytego pokarmu w celu zapobiegnięcia przybrania na wadze.

Dział: BLOG
wtorek, 08 sierpień 2017 14:14

Jak objawia się uzależnienie od komputera?

W Chinach już jakiś czas temu powstał zamknięty obóz dla nastolatków, u których zidentyfikowane silne uzależnienie od komputera. W Japonii z kolei niedawno odnalazła się dziewczyna, której zaginięcie zgłosili jej rodzice dziesięć lat wcześniej. Jak twierdzi sama odnaleziona, przez wszystkie te lata mieszkała w kafejce internetowej (które wciąż popularne w Japonii, dostosowały się do wymogów czasu i oferują swoim klientom quasi-prywatną przestrzeń "prawie jak w domu", z miejscem do spania, jedzeniem, etc.).

Dział: BLOG
wtorek, 01 sierpień 2017 13:59

Wpływ alkoholu na organizm

Zapewne niewiele jest osób, które z ręką na sercu mogą powiedzieć: "Alkohol? nie, dziękuję, nigdy nie próbowałem i nie zamierzam.". Większość z nas przy różnych okazjach sięga po alkohol. Wino na otwarciu wystawy, szampan na weselu, piwo na osiedlowym festynie, wódka na wieczorze kawalerskim... Każdy wie, że okazje mnożą się same, dlatego wymieńmy tylko kilka z nich i na tym poprzestańmy. Alkohol pojawia się w naszym życiu od święta i na co dzień. Stanowi element tła dla wielu ważnych ceremonii i wydarzeń, które mają miejsce w naszej codzienności. I zdaje się, nie ma w tym nic złego. Nieco gorzej, gdy z elementu dekoracyjnego wtopionego w tło, nagle wysuwa się na pierwszy plan.

Dział: BLOG
Warning: Parameter 2 to modChrome_artvmenu() expected to be a reference, value given in /usr/home/netmonster/domains/agnusterapia.pl/public_html/templates/agnus/html/modules.php on line 39 Warning: Parameter 3 to modChrome_artvmenu() expected to be a reference, value given in /usr/home/netmonster/domains/agnusterapia.pl/public_html/templates/agnus/html/modules.php on line 39