Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You Tube Google Plus

Artykuły filtrowane wg daty: wrzesień 2017
środa, 06 wrzesień 2017 08:56

Dlaczego alkoholik bywa agresywny?

Alkohol różnie wpływa na ludzi. U jednych wywołuje tzw. „głupawki”, rozluźnia, wprowadza w dobry nastrój. Nieśmiałym dodaje odwagi, pewności siebie. Ci, co są spokojni, cisi na co dzień – stają się bardziej hałaśliwi. Inni pod jego wpływem zaczynają zachowywać się agresywnie w stosunku do otoczenia, w którym się znajdują. Robią to, czego na trzeźwo w życiu by nie zrobili.

Dział: BLOG
środa, 06 wrzesień 2017 08:44

Jaki wpływ na organizm ma alkohol?

Ci, którzy sięgają po alkohol, najczęściej traktują go jako relaksujący, nieszkodliwy trunek, związek chemiczny, który w niedużych ilościach nie jest szkodliwy dla zdrowia. Tymczasem jego oddziaływanie na mózg i ciało człowieka jest praktycznie natychmiastowe. A gdy w grę wchodzi jego częste spożywanie przez dłuższy okres czasu – dochodzi do często nieodwracalnych skutków dla zdrowia.

Dział: BLOG

Na takich ludzi mówi się, że są obżartuchami, nie potrafiącymi się opanować, gdy widzą jedzenie. Mają problem ze schudnięciem i ciągle jedzą za dużo. Mało kto jednak wie, że może to być efekt zespołu kompulsywnego objadania. To poważne schorzenie, które cechują niekontrolowane napady objadania się. I w grę nie wchodzi tylko kwestia obżerania się, ale i emocji, z którymi osoby borykające z uzależnieniem od jedzenia, nie potrafią sobie inaczej poradzić, jak właśnie w ten sposób.

Dział: BLOG
środa, 06 wrzesień 2017 08:18

Co robić, gdy bliska osoba pije?

Zadajesz sobie po raz kolejny pytanie: co zrobić żeby on/ona nie pił/piła? Chcesz pomóc, ale nie wiesz - jak. Biorąc pod uwagę, że nie mamy możliwości w pełni oddziaływać na innych ludzi, to trudno znaleźć tu jeden skuteczny sposób. Łatwiej jednak zmienić swoją postawę wobec uzależnionej bliskiej nam osoby. A być może to zachowanie wpłynie na jej – zwłaszcza, gdy łączą nas więzi rodzinne, emocjonalne, finansowe.

Dział: BLOG
środa, 06 wrzesień 2017 07:59

Nawyki, przez które odczuwamy stres

Nawyki i przyzwyczajenia ma każdy. Nie wszystkie jednak wpływają na nas stresogennie. Gdyby jednak zrobić „rachunek sumienia”, to pewnie znalazłoby się kilka, które lepiej byłoby wyeliminować ze swojego życia i uniknąć tym samym napięcia. Dobrze wiemy, jak trudno czasami uporać się ze stresem. Zamiast więc wpadać w jego spiralę, poniekąd na własne życzenie, lepiej się zastanowić się, których nawyków można się pozbyć i… spróbować je wyeliminować.

Dział: BLOG