Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You Tube Google Plus

Leczenie uzależnień

Detoks alkoholowy – szansa na wyleczenie!

Butekla S.O.S.Uzależnienie od alkoholu bardzo często związane jest z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi, a także z pogorszeniem ogólnego stanu psychicznego. Pierwszym krokiem do powstrzymania nałogu może być odtrucie alkoholowe, które pozwala złagodzić niebezpieczne dla zdrowia i życia dolegliwości, a także przywrócić równowagę psychiczną.

W naszym ośrodku leczenia uzależnień przeprowadzamy usługę detox-u. W jej czasie podawane są pacjentowi płyny oraz leki mające na celu zlikwidowanie przykrych objawów odstawienia substancji psychoaktywnej (alkohol, narkotyki leki). Odtrucie alkoholowe jest warunkiem koniecznym do rozpoczęcia terapii właściwej. Dlatego też przeprowadza się je na początku pobytu w ośrodku.

ODTRUCIE ALKOHOLOWE jest całkowicie bezpieczne i zapewnia łagodne przejście w stan trzeźwości. A to jest ważne w przypadku pacjentów spożywających przez dłuższy czas używki. ODTRUCIE jest wiec dobrym początkiem umożliwiającym leczenie uzależnienia. Usunięcie wszelkich toksyn z organizmu pozwala na regeneracje i poprawę samopoczucia. Często pacjenci osiągają po przejściu odtrucia alkoholowego stan oczyszczenia organizmu po raz pierwszy od wielu lat. Taka sytuacja także ma wymiar terapeutyczny. Jest to zrzucenie pierwszego balastu związanego z uzależnieniem i otworzenie drzwi do odzyskania kontroli nad swoim życiem. Staramy się przy tym, aby detoksykacja była jak najmniej uciążliwa.

 

Odtrucie alkoholowe – na czym dokładnie polega?

Detoks alkoholowy, nazywany także odtruciem alkoholowym, to jeden z pierwszych etapów pomagających pacjentowi rozpocząć leczenie uzależnienia od alkoholu. W trakcie leczenia detoksykacyjnego prowadzone jest:

  • - usunięcie pozostałości substancji aktywnej i jej metabolitów;
  • - uzupełnienie wszelkich niedoborów w składnikach odżywczych;
  • - przywrócenie równowagi wodno-elektrolitowej.

W czasie przeprowadzanego odtrucia alkoholowego istotne znaczenie ma także podawanie pacjentowi leków mających na celu łagodzenie tak zwanych objawów odstawienia. Detoksykacja przebiega zatem nieco inaczej u poszczególnych osób.

Detoks alkoholowy przeprowadzany w naszym ośrodku w mieście Poznań polega na odzwyczajaniu organizmu od toksycznej trucizny, jaką jest alkohol, skutecznie wydłużając
w ten sposób okres abstynencji. W niektórych przypadkach, w trakcie odtrucia alkoholowego konieczne jest także podanie pacjentom preparatów o działaniu uspokajającym. Wszystkie zabiegi są przeprowadzane pod ścisłym nadzorem lekarskim.

Usługi odtruć i detoksów alkoholowych przeprowadzamy na terenie całego województwa wielkopolskiego, działając przede wszystkim na terenie miasta Poznań.