Filmy Agnus

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi materiałami filmowymi na temat pracy i terapii w naszym ośrodku leczenia uzależnień w Poznaniu

Zapraszamy do obejrzenia naszych filmików, które szczegółowo przedstawiają ofertę ośrodka AGNUS. Dowiedzą się Państwo o rodzajach terapii, jakie prowadzimy, oraz o uzależnieniach, które leczymy. Poznają Państwo zasady panujące w naszym ośrodku oraz filozofię, którą kierują się nasi psychoterapeuci podczas terapii. Krótkie filmiki mogą okazać się niezwykle pomocne w rozwianiu wszelkich wątpliwości dotyczących leczenia uzależnień. Główny psychoterapeuta ośrodka, Daria Rybarczyk, w prosty i czytelny sposób wyjaśnia wiele kwestii związanych z uzależnieniem i terapiami, zapewniając zrozumienie dla każdego.

Nasze holistyczne podejście do pacjentów oraz wysoki standard opieki sprawiają, że każda osoba otrzymuje wsparcie dostosowane do jej indywidualnych potrzeb. W ośrodku AGNUS zajmujemy się nie tylko leczeniem uzależnień od alkoholu, narkotyków czy leków. Prowadzimy także terapie dla osób z nałogami behawioralnymi, uzależnionych od seksu, hazardu, zakupów, komputera, Internetu czy gier komputerowych. Nasza kadra terapeutyczna oferuje ponadto leczenie osób z bulimią. Jako że wyżej wymienione nałogi są silnie związane z występowaniem zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, w terapiach osób uzależnionych stosujemy różne podejścia terapeutyczne, opierające się między innymi na osiągnięciach psychologii behawioralnej, humanistycznej oraz psychodynamicznej. Nasz wykwalifikowany zespół jest gotowy, aby pomóc w każdej sytuacji, zapewniając profesjonalizm i empatię na każdym kroku leczenia.

Jak wygląda leczenie w ośrodku AGNUS i do kogo jest skierowane?

Zastanawiasz się, jak wygląda leczenie w ośrodku AGNUS? Jako profesjonalna placówka leczenia uzależnień, AGNUS oferuje 4, 6 i 8-tygodniowe terapie stacjonarne, które bazują na nowatorskich programach terapeutycznych i holistycznym podejściu do pacjentów. Leczenie odbywa się w ciepłej i przyjaznej atmosferze, sprzyjającej procesowi zdrowienia. Oferta ośrodka AGNUS jest skierowana do osób w każdej fazie uzależnienia. Ośrodek pomaga alkoholikom, lekomanom i narkomanom, a także osobom zmagającym się z uzależnieniami od zakupów, seksu, hazardu, komputera, Internetu oraz gier komputerowych.

Jak wygląda leczenie w ośrodku leczenia terapii uzależnień AGNUS i do kogo jest skierowane?

Ośrodek leczenia uzależnień i współuzależnienia

Zapraszamy do bliższego poznania prywatnego ośrodka leczenia uzależnień i współuzależnień AGNUS. Jesteśmy legalnie działającą placówką terapeutyczną, specjalizującą się w leczeniu takich nałogów jak alkoholizm, narkomania oraz lekomania. Oferujemy starannie opracowane programy terapeutyczne, które są także skierowane do osób z uzależnieniami behawioralnymi, takimi jak hazard, seks, oraz uzależnienie od Internetu, komputera i gier komputerowych. W naszym ośrodku prowadzimy również specjalistyczne konsultacje psychologiczne dla członków rodzin osób uzależnionych. Gwarantujemy naszym pacjentom komfortowe warunki pobytu, dyskrecję oraz pełną anonimowość.

Ośrodek leczenia uzależnień i współuzależnienia

Czym jest współuzależnienie i jak sobie z nim radzić?

Zagadnienie „współuzależnienia” po raz pierwszy pojawiło się w latach siedemdziesiątych XX wieku w amerykańskich ośrodkach odwykowych w stanie Minnesota. Do dzisiaj jednak trwają spory dotyczące zakwalifikowania tego zjawiska, które związane jest z patologicznymi zachowaniami osoby uzależnionej. Współuzależnienie, często określane jako koalkoholizm, to stan, w którym bliska osoba, zazwyczaj członek rodziny, zostaje uwikłana w chorobę alkoholową partnera lub innego bliskiego. Dowiedz się więcej na temat koalkoholizmu, głównych jego przejawów oraz sposobów leczenia. Przekonaj się, że współuzależnienie nie musi być pułapką dla członków rodziny alkoholika.

Czym jest współuzależnienie i jak sobie z nim radzić?

Jakie uzależnienia leczymy w ośrodku AGNUS?

W ośrodku AGNUS oferujemy pomoc nie tylko w leczeniu uzależnień od alkoholu, narkotyków i leków, ale także prowadzimy terapie dla osób z nałogami behawioralnymi, takimi jak uzależnienie od seksu, hazardu, zakupów, komputera, Internetu czy gier komputerowych. Nasza wykwalifikowana kadra terapeutyczna specjalizuje się również w leczeniu bulimii. Ponieważ te uzależnienia często współistnieją z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi, w terapii stosujemy różnorodne podejścia terapeutyczne, bazujące na psychologii behawioralnej, humanistycznej i psychodynamicznej.

Jakie uzależnienia leczymy w ośrodku AGNUS?

Czym jest zakupoholizm?

Zakupoholizm – styl życia czy kolejny groźny nałóg zagrażający młodym osobom? Czy uzależnienie od zakupów może prowadzić do równie poważnych konsekwencji jak alkoholizm, narkomania czy lekomania? Jakie objawy, oprócz ciągłego wydawania pieniędzy, są najbardziej charakterystyczne dla zakupoholizmu? Dowiedz się więcej o nadmiernym kupowaniu i spędzaniu dużej ilości czasu w galeriach handlowych. Czy zakupoholizm dotyczy wyłącznie kobiet, czy także mężczyźni są na niego podatni? Czy zakupoholizm może zrujnować życie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym materiale wideo.

Czym jest zakupoholizm?

Czym jest pracoholizm?

Jednym z poważnych nałogów współczesnego społeczeństwa, obok alkoholizmu, lekomanii czy narkomanii, jest również pracoholizm. Na to uzależnienie narażone są osoby, które nie potrafią utrzymać równowagi między pracą a innymi sferami życia. Charakteryzuje się ono irracjonalnym zaangażowaniem w obowiązki zawodowe, ciągłym myśleniem o pracy oraz brakiem umiejętności efektywnego wykorzystania czasu wolnego. Dowiedz się więcej o objawach pracoholizmu, poznaj symptomy behawioralne i fizjologiczne z nim związane, a także przekonaj się, że można skutecznie leczyć to uzależnienie.

Czym jest pracoholizm?

Porady dla osób uzależnionych od alkoholu

Zaleceń dla trzeźwiejących alkoholików jest wiele, a ich celem jest przedłużenie okresu abstynencji oraz naprawa relacji z rodziną i społeczeństwem. Oprócz spotkań ambulatoryjnych i udziału w programach przeznaczonych dla osób uzależnionych istotna jest również terapia dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Alkoholicy mogą korzystać z różnych metod radzenia sobie z uzależnieniem, stresem i trudnościami życiowymi. Skrupulatne przestrzeganie zaleceń i wykorzystywanie oferowanych rozwiązań umożliwia powrót do trzeźwości i normalnego życia.

Porady dla osób uzależnionych od alkoholu.

Czy alkoholik musi sięgnąć dna, żeby zacząć się leczyć?

Alkoholik nigdy nie wyjdzie z nałogu sam: musi sięgnąć dna, aby zrozumieć swój problem i podjąć odpowiednie leczenie choroby alkoholowej. Dowiedz się, jak powinna wyglądać skuteczna terapia alkoholowa, od czego zależy jej efektywność, a także jakie znaczenie ma terapia skierowana do członków rodziny osoby uzależnionej. Jakie są różnice między terapiami stacjonarnymi a niestacjonarnymi? Czy programy terapeutyczne w ośrodkach leczenia uzależnień gwarantują całkowite wyleczenie z nałogu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym materiale wideo.

Czy alkoholik musi sięgnąć dna, żeby zacząć się leczyć?

Jaka jest droga do uzależnienia i jakie są jej etapy?

Nikt nie rodzi się alkoholikiem czy osobą uzależnioną od alkoholu. Droga do choroby alkoholowej zazwyczaj zaczyna się od picia towarzyskiego, które stopniowo przekształca się w nałóg. Istnieje kilka faz rozwoju alkoholizmu, a każda z nich ma istotny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne. Na pewnym etapie nadużywanie alkoholu prowadzi do luk pamięciowych oraz zaniedbywania rodziny, pracy i życia społecznego. Dowiedz się, jak alkoholicy usprawiedliwiają swoje picie i jakie są konsekwencje braku leczenia tej choroby.

Jaka jest droga do uzależnienia i jakie są jej etapy?

Skutki alkoholizmu — jak demoluje życie?

Choroba alkoholowa wywiera poważne skutki nie tylko na życie rodzinne, ale także na aspekty psychologiczne i społeczne. Dowiedz się, jak nadmierne spożywanie alkoholu wpływa na codzienne funkcjonowanie człowieka i jakie niesie ze sobą konsekwencje. Alkoholizm, oprócz strat psychicznych, powoduje również poważne szkody moralne i fizyczne, prowadząc do uszkodzeń nerek, wątroby i serca, które mogą zagrażać życiu. Nadużywanie alkoholu ma wiele form, ale zawsze dotyka każdej sfery życia. Niszczy również relacje rodzinne, przyczyniając się do powstania rodziny dysfunkcyjnej.

Skutki alkoholizmu — jak demoluje życie?

Dlaczego alkohol jest fajny?

Dlaczego osoby uzależnione traktują alkohol jako skuteczny środek na rozwiązanie wszelkich problemów? Co sprawia, że napoje alkoholowe przestają być spożywane z umiarem i stają się przymusem? Czy alkoholik potrafi samodzielnie dostrzec, że stracił kontrolę nad alkoholem, czy może tylko jego rodzina jest w stanie to zauważyć? Poznaj najczęstsze symptomy utraty kontroli nad piciem, które są poważnym sygnałem przekraczania granicy normalnego spożywania alkoholu. Dowiedz się, jak faza wstępna choroby alkoholowej, związana z uzależnieniem psychicznym, przeradza się w fazę ostrzegawczą.

Dlaczego alkohol jest fajny?

Alkoholizm i jego objawy

Czy wiesz, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) klasyfikuje alkoholizm jako jedną z niebezpiecznych chorób cywilizacyjnych, która może dotknąć osoby w każdym wieku? Dowiedz się więcej o mechanizmach uzależnienia od alkoholu, jakie objawy powinny wzbudzić Twoje zaniepokojenie oraz jakie metody terapeutyczne są najczęściej stosowane w leczeniu tej choroby. Choć alkoholizmu nie da się całkowicie wyleczyć, wczesne rozpoznanie choroby alkoholowej znacznie zwiększa szanse na powrót do trzeźwości i normalne życie. Nie czekaj, aż będzie za późno i narazisz siebie lub swoją rodzinę na zniszczenia!

Alkoholizm i jego objawy

Żyjemy w czasach po pandemii

https://fb.watch/terQlg7Mx_

Scroll to Top
Nie czekaj. Zadzwoń teraz.