Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You Tube Google Plus

Leczenie uzależnień

Leczenie alkoholizmu – zrób krok w stronę trzeźwości!

Człowiek trzymający butelkę z alkocholemAlkoholizm to niezwykle ciężkie schorzenie, które przynosi cierpienie nie tylko osobie uzależnionej, ale także całemu jej otoczeniu. Choroba alkoholowa wiąże się z uzależnieniem psychicznym, fizycznym, a także ze zjawiskiem tolerancji, czyli nieustannego zwiększania dawki przyjmowanego alkoholu, mającego na celu uzyskanie identycznego efektu odurzenia.

 

Alkoholizm to także bardziej rozległy problem, dotyczący otoczenia społecznego alkoholika.

Stopniowo nadużywanie alkoholu doprowadza do szeregu zaburzeń somatycznych, psychicznych i społecznych. Są to m.in.:

  • - defekty neurologiczne,
  • - uszkodzenia i schorzenia wątroby,
  • - rozdrażnienie,
  • - stany depresyjne i niepokój,
  • - rozpad więzi społecznych,
  • - pogorszenie sytuacji materialnej,
  • - demoralizacja.

Leczenie alkoholizmu w dużej mierze jest uzależnione od stopnia zaawansowania choroby alkoholowej. Obecnie jedną z najskuteczniejszych metod jest terapia alkoholowa, która pozwala przede wszystkim pokazać pacjentowi, na czym polega uzależnienie. Leczenie choroby alkoholowej może również wiązać się z detoksykacją organizmu. Wówczas stosuje się detox alkoholowy, którego celem jest stopniowe odzwyczajanie organów wewnętrznych od toksycznej trucizny odłożone w ciele alkoholika.

W ten sposób przeprowadzone leczenie alkoholika przynosi widoczne skutki, jednak w celu osiągnięcia zadowalających efektów trzeba pamiętać, że terapia alkoholowa najskuteczniejsza jest wówczas, gdy pacjent ma pełne wsparcie ze strony rodziny. Należy być także przygotowanym na długie leczenie choroby alkoholowej. Samo zakończenie picia nie oznacza wyleczenia alkoholizmu. Istotne jest, aby leczyć i korygować postawy, odnaleźć cele czy utrwalić zdrowe relacje.

 

Jak wygląda terapia alkoholowa w poznańskim ośrodku AGNUS i czy jest skuteczna?

Zastanawiając się, jak leczyć alkoholizm i przestać pić, należy szczególną uwagę zwrócić na fakt, że choroba alkoholowa jest stanem przewlekłym, często wręcz niemożliwym do samodzielnego leczenia. Człowiek uzależniony od alkoholu może często zastanawiać się, jak przestać pić, jednak silna potrzeba głodu alkoholowego sprawia, że nawet kilkudniowa abstynencja może zakończyć się niepowodzeniem.

Dlatego w leczeniu alkoholizmu bardzo ważną rolę odgrywają specjalistyczne terapie alkoholowe, które pomagają alkoholikowi nie tylko przestać pić, ale i zrozumieć problem uzależnienia, a także łagodzą objawy towarzyszące tak zwanemu „zespołowi odstawienia”.

W naszym ośrodku leczenia alkoholizmu znajdującym się na terenie miasta Poznań, proponujemy zarówno indywidualne, jak i grupowe terapie alkoholowe, w trakcie których można opowiedzieć o swoich lękach oraz zmaganiach z uzależnieniem od alkoholu, a także dowiedzieć się jak skutecznie leczyć chorobę alkoholową. Proponowana przez nas terapia alkoholowa pozwala utrzymać abstynencję, zaleca ona czynnie uczestniczyć w zajęciach terapeutycznych, a także wziąć pełną odpowiedzialność za leczenie siebie i innych.

Warning: Parameter 2 to modChrome_artvmenu() expected to be a reference, value given in /usr/home/netmonster/domains/agnusterapia.pl/public_html/templates/agnus/html/modules.php on line 39 Warning: Parameter 3 to modChrome_artvmenu() expected to be a reference, value given in /usr/home/netmonster/domains/agnusterapia.pl/public_html/templates/agnus/html/modules.php on line 39