Leczenie alkoholizmu Lublin

Leczenie alkoholizmu Lublin

Zapewne cyniczne słowa: „Problem ze światem polega na tym, że jest zawsze jeden drink do tyłu”, których autorem jest Humphrey Bogart, dokładnie odzwierciedlają osobę uzależnioną od alkoholu, po trosze prawdziwą, po trosze fikcyjną z genialnej „Pustki” – mrocznego studium upadku pijaka. Nieleczony alkoholizm przeradza się w stale postępujące schorzenie, przewlekłą degrengoladę dotykającą nie tylko wymyślonych postaci, choć to żadne wytłumaczenie dla anonimowych osób z chorobą alkoholową. Co więcej, ten fakt doskonale wpisuje się w tezę, że jej podłoże może mieć różnorodne pochodzenie, od genetycznego i psychologicznego poczynając, na socjalnym i środowiskowym kończąc. Wyjątkowo destrukcyjna zależność od alkoholu nie tylko „tworzy” groźne dla zdrowia i życia uzależnionego powikłania, ale także stanowi ogromne zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania całej rodziny. Zwłaszcza w przypadku dzieci, których stan emocjonalny jest daleki od normalności. Jest to też niewątpliwie efekt nieodpowiedzialnej ochrony, a raczej celowego ukrywania alkoholizmu członka rodziny, której postawa ma wysoki stopień dysfunkcyjności.

Objaw zespołu abstynencyjnego – padaczka alkoholowa

Zrozumienie istoty funkcjonowania choroby alkoholowej, a także poznanie jej skutków w dużej mierze może przyczynić się do zdecydowanej reakcji już w początkowych jej stadiach, co z pewnością pozwoli na wysoką skuteczność terapii w krótszym czasie. Uzależnienie od alkoholu przebiega w sposób długotrwały i zazwyczaj kończy się przewlekłością ze stanami chorobowymi o wysokim stopniu wyniszczania organizmu. W przypadku dość późnego podjęcia leczenia, co wiąże się z odstawieniem alkoholu, w ciągu 2-3 dni może dojść do wystąpienia padaczki alkoholowej (około 25% uzależnionych), polegającej na ataku drgawek. Osoby bliskie powinny mieć tego świadomość, a także wiedzieć, jak w takiej sytuacji efektywnie zareagować. A zatem, gdy mamy do czynienia z atakiem tego rodzaju padaczki, pamiętajmy przede wszystkim o:

  • ułożeniu chorego w pozycji bocznej – zapobiega zadławieniu śliną,
  • odpowiednim zabezpieczeniu głowy – ochrona przed twardym podłożem,
  • niepodawaniu jakichkolwiek płynów,
  • niepowstrzymywaniu objawów choroby siłą.

Musimy także zdawać sobie sprawę z tego, że nie będziemy mogli skorzystać z pomocy zespołu ratunkowego oraz szpitala. Jedynym rozwiązaniem jest odtrucie organizmu uzależnionej osoby, poprzez detoks alkoholowy.

Kompleksowa terapia w leczeniu choroby alkoholowej

Mieszkańcy Lublina dotknięci alkoholizmem, jak i ich bliscy jako współuzależnieni mogą liczyć na wszechstronną pomoc w naszym Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień i Współuzależnień AGNUS w Poznaniu z gwarancją pełnej dyskrecji. W ramach kompleksowej terapii w stosunku do osoby uzależnionej realizujemy bezpieczny detoks alkoholowy pod nadzorem specjalistów. Odtrucie, które trwa od 3 do 5 dni, skutecznie usuwa z organizmu wszelkie toksyny, a aplikacja specjalnie dobranych składników odżywczych pozwala z kolei na jego przygotowanie do dalszych etapów leczenia choroby alkoholowej. Rodzina dysfunkcyjna objęta procesem terapeutycznym ma zapewnione pełne wsparcie profesjonalnej kadry lekarskiej i psychoterapeutów.

Scroll to Top
Nie czekaj. Zadzwoń teraz.