ZADZWOŃ TERAZ: 533 221 555

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You TubeGoogle Plus

Leczenie uzależnień

Leczenie uzależnień – fachowa pomoc i wsparcie

Kostki do gry w kieliszkuJako doświadczony ośrodek leczenia uzależnień zlokalizowany w mieście Poznań, oferujemy profesjonalne terapie odwykowe, pomoc psychiatryczną, a także wysokiej jakości usługi detoksykacyjne. Jesteśmy specjalnym miejscem, gdzie problem uzależnień traktowany jest z dużym zaangażowaniem, a nasze najlepsze leczenie przynosi wyraźne efekty. Od lat staramy się być oparciem i mentorem dla naszych pacjentów. Specjalizujemy się przede wszystkim w leczeniu uzależnień cywilizacyjnych, takich jak choroba alkoholowa, narkomania, lekomania, seksoholizm, a także uzależnień od komputera, Internetu, gier cybernetycznych i hazardu.

Terapie i leczenie uzależnień odbywające się w naszym ośrodku w mieście Poznań są adresowane w szczególności do tych osób, które pragną iść na odwyk i zerwać z nałogiem, zyskując tym samym zdrowe, spokojne oraz bezpieczne życie. Leczenie odwykowe naszych pacjentów zawsze rozpoczyna się od przeprowadzenia kompleksowych badań lekarskich i od konsultacji z psychiatrą uzależnień, mających za zadanie ustalić, w jakim stanie znajduje się osoba uzależniona, a także określić stopień jej wyniszczenia fizycznego/psychicznego.

W leczeniu takich uzależnień, jak narkomania, alkoholizm czy lekomania, proponujemy pacjentom proces detoksykacji, czyli odtrucia organizmu i odzwyczajenia go od nadużywanej substancji. Detoks jest ważnym krokiem do dalszego etapu leczenia, którym jest odpowiednio dobrana terapia odwykowa uzależnień. Jeśli organizm nie zostanie uprzednio dokładnie odczyszczony, nawet najlepsze leczenie nie przyniesie pożądanych skutków. Problem może zostać zażegnany tymczasowo, natomiast w końcu pojawi się moment, gdzie ponownie wystąpi duże ryzyko nawrotu uzależnienia.

Oferowana przez nas pomoc ma charakter kompleksowy. Leczenie odwykowe podzielone jest na etapy tak, aby osoba zmagająca się z uzależnieniem była stopniowo poddawana oddziaływaniu terapeutycznemu. Odwyk nie jest czymś porównywalnym do wizyty u dentysty, gdzie problem znika po godzinie leczenia. Terapia uzależnień wymaga czasu, spokoju i cierpliwości, aby jej efekt był trwały. Z reguły terapia dzieli się na:

    • - etap podejmowania decyzji o leczeniu,
    • - detoks,
    • - terapia grupowa i indywidualna,
    • - włączenie do terapii bliskich pacjenta,
    • - działania wspierające.

 

Pomoc psychiatryczna i terapie odwykowe

Terapie przeprowadzane w naszym ośrodku leczenia uzależnień mogą mieć charakter stacjonarny, dzienny bądź ambulatoryjny. Każda terapia odbywa się pod nadzorem wykwalifikowanej kadry lekarskiej. Na miejscu pracuje psychiatra od uzależnień, udzielający fachowych porad i pomagający powrócić osobie uzależnionej do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie.

Porady lekarza psychiatry w procesie leczenia uzależnienia mają dość duże znaczenie, zarówno w terapiach narkomanii czy choroby alkoholowej, jak i uzależnień od gier komputerowych, hazardu czy seksu. Ośrodek Agnus to miejsce, gdzie zyskają Państwo możliwość najlepszego leczenia uzależnień. Stosujemy odpowiednią terapię, dopasowaną do indywidualnych przypadków.

Leczenie i udzielana w naszym ośrodku w Poznaniu pomoc psychiatryczna jest skierowana zarówno do pacjentów, jak i do członków ich rodzin. Terapia ma na celu poprawę jakości życia, w tym między innymi odbudowę relacji z rodziną oraz społeczeństwem. Pomoc i fachowa porada psychiatry w uzależnieniach jest udzielana zarówno w trybie terapeutycznym, jak i diagnostycznym. Poradnia psychiatryczna udziela także pomocy osobom, które doświadczają uzależnienia swoich bliskich i poszukują sposobu na skłonienie je do leczenia. To także sposobność uzyskania porady odnośnie własnego samopoczucia czy radzenia sobie w takiej sytuacji.