Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You Tube Google Plus

Blog

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że alkoholizm jest chorobą. Trzeba jednak wiedzieć, że nie jest to schorzenie, które można wyleczyć tak samo, jak przeziębienie czy grypę.

Dział: BLOG
wtorek, 19 marzec 2019 13:58

Uzależniony rodzic, a wychowanie dziecka

Uzależnienie stanowi poważny problem dotyczący nie tylko samego nałogowca, ale także osób z jego najbliższego otoczenia. Tyczy się to zarówno choroby alkoholowej, jak i narkomanii, hazardu, uzależnienia od leków oraz wszystkich innych nałogów.

Dział: BLOG
wtorek, 12 marzec 2019 13:16

Jak pomóc narkomanowi?

Narkomania jest chorobą złożoną, która jest problemem nie tylko na płaszczyźnie medycznej, ale także społecznej, prawnej oraz kulturowej.

Dział: BLOG
środa, 06 marzec 2019 13:42

Mąż alkoholik – jak mu pomóc?

Przyprowadzasz z imprez, wylewasz skrywany przez niego alkohol, tłumaczysz przed dziećmi… W sytuacji, gdy żyjesz w związku, w którym partner zmaga się z chorobą alkoholową, z całą pewnością sądzisz, że nałóg możesz zwalczyć wyrozumiałym i opiekuńczym zachowaniem.

Dział: BLOG
piątek, 01 marzec 2019 12:52

Czym jest współuzależnienie?

Uzależnienie, które rozwija się u jednego z członków rodziny, ma znaczący wpływ na funkcjonowanie całego systemu rodzinnego. To nieświadome przejęcie odpowiedzialności za nałóg, które w praktyce ułatwia osobie uzależnionej trwanie w alkoholizmie, narkomanii itp.

Dział: BLOG