Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You Tube Google Plus

Blog - Strona nr 1

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że alkoholizm jest chorobą. Trzeba jednak wiedzieć, że nie jest to schorzenie, które można wyleczyć tak samo, jak przeziębienie czy grypę.

Dział: BLOG
wtorek, 19 marzec 2019 13:58

Uzależniony rodzic, a wychowanie dziecka

Uzależnienie stanowi poważny problem dotyczący nie tylko samego nałogowca, ale także osób z jego najbliższego otoczenia. Tyczy się to zarówno choroby alkoholowej, jak i narkomanii, hazardu, uzależnienia od leków oraz wszystkich innych nałogów.

Dział: BLOG
wtorek, 12 marzec 2019 13:16

Jak pomóc narkomanowi?

Narkomania jest chorobą złożoną, która jest problemem nie tylko na płaszczyźnie medycznej, ale także społecznej, prawnej oraz kulturowej.

Dział: BLOG
środa, 06 marzec 2019 13:42

Mąż alkoholik – jak mu pomóc?

Przyprowadzasz z imprez, wylewasz skrywany przez niego alkohol, tłumaczysz przed dziećmi… W sytuacji, gdy żyjesz w związku, w którym partner zmaga się z chorobą alkoholową, z całą pewnością sądzisz, że nałóg możesz zwalczyć wyrozumiałym i opiekuńczym zachowaniem.

Dział: BLOG
piątek, 01 marzec 2019 12:52

Czym jest współuzależnienie?

Uzależnienie, które rozwija się u jednego z członków rodziny, ma znaczący wpływ na funkcjonowanie całego systemu rodzinnego. To nieświadome przejęcie odpowiedzialności za nałóg, które w praktyce ułatwia osobie uzależnionej trwanie w alkoholizmie, narkomanii itp.

Dział: BLOG