Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You Tube Google Plus

Uzależnienie stanowi poważny problem dotyczący nie tylko samego nałogowca, ale także osób z jego najbliższego otoczenia. Tyczy się to zarówno choroby alkoholowej, jak i narkomanii, hazardu, uzależnienia od leków oraz wszystkich innych nałogów.

wtorek, 12 marzec 2019

Jak pomóc narkomanowi?

Narkomania jest chorobą złożoną, która jest problemem nie tylko na płaszczyźnie medycznej, ale także społecznej, prawnej oraz kulturowej.

Przyprowadzasz z imprez, wylewasz skrywany przez niego alkohol, tłumaczysz przed dziećmi… W sytuacji, gdy żyjesz w związku, w którym partner zmaga się z chorobą alkoholową, z całą pewnością sądzisz, że nałóg możesz zwalczyć wyrozumiałym i opiekuńczym zachowaniem.

piątek, 01 marzec 2019

Czym jest współuzależnienie?

Uzależnienie, które rozwija się u jednego z członków rodziny, ma znaczący wpływ na funkcjonowanie całego systemu rodzinnego. To nieświadome przejęcie odpowiedzialności za nałóg, które w praktyce ułatwia osobie uzależnionej trwanie w alkoholizmie, narkomanii itp.

czwartek, 28 luty 2019

Typowe zachowania alkoholika

Choroba alkoholowa stanowi jeden z poważniejszych i zarazem niebezpieczniejszych problemów w naszym społeczeństwie. Alkoholik powoli przestaje być kojarzony z osobą bezdomną, mieszkającą na dworcu. Dzieje się tak dlatego, że uzależnienie dotyka coraz częściej wykształcone i dobrze sytuowane osoby. Chociaż systematycznie wzrasta świadomość dotycząca alkoholizmu, to wciąż niewystarczająca jest nasza wiedza, w jaki sposób rozpoznać problem. Prezentujemy, jakie są najczęstsze objawy choroby alkoholowej i jakie zachowania reprezentuje typowy alkoholik.

Jeszcze do niedawna nałogi były kojarzone przede wszystkim z chorobą alkoholową oraz narkotykową. Współczesny świat oferuje jednak tak wiele różnorodnych możliwości, że nikogo nie dziwi już stwierdzenie uzależnienia od telefonu komórkowego, gier komputerowych, aktywności fizycznej czy zabiegów medycyny estetycznej. Uzależnienia czynnościowe, bo o nich mowa, stają się coraz powszechniejsze, a co więcej, zmagają się z nimi osoby w coraz młodszym wieku. Dowiedz się więcej na temat nałogów behawioralnych i sprawdź, jakie są ich przyczyny.

Jednym z nałogów powszechnie występujących nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie, jest alkoholizm. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jest to choroba przewlekła, która nieleczona może zakończyć się nawet zgonem chorego. Schorzenie to oddziałuje zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne, prowadząc do niewydolności wielu narządów w organizmie. Sprawdź, jakie skutki niesie ze sobą długotrwały alkoholizm oraz na jakie choroby są narażone osoby, które zmagają się z uzależnieniem od alkoholu.

Niesienie pomocy bliskiej osobie, która zmaga się z problemem alkoholowym czy narkotykowym, to bez wątpienia nie lada wyzwanie. Oczywiście, aby wyjść z nałogu, niezbędna jest silna wola oraz determinacja samego chorego, jednak w tym szczególnym okresie wsparcie ze strony najbliższych jest bezcenne. Jak wygląda rola rodziny w leczeniu uzależnienia oraz w jaki sposób można ułatwić pacjentowi proces zdrowienia? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

piątek, 01 luty 2019

Syndrom DDA – na czym polega?

Alkoholizm jest nie tylko poważną chorobą medyczną i społeczną, ale także rodzinną, ponieważ wywiera negatywny wpływ na każdego jej członka. Osoby, którym przyszło dorastać w trudnych warunkach, w rodzinach, w których występował problem alkoholowy, są bardzo często określane jako DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików. Dowiedz się więcej, na czym polega syndrom DDA oraz jakie są jego najbardziej charakterystyczne objawy.

czwartek, 24 styczeń 2019

Czy samookaleczanie to objaw depresji?

Jednym z bardziej niepokojących i zarazem coraz częściej obserwowanych zjawisk u nastolatków i młodych dorosłych jest samookaleczanie. To poważny problem społeczny, którego nie należy bagatelizować, zwłaszcza że skłonność ta jest zaliczana do najbardziej wyniszczających organizm zachowań. Jakie są przyczyny cięcia się żyletkami i innymi ostrymi przedmiotami, a także gdzie szukać pomocy i w jaki sposób odbywa się leczenie? Poniżej omawiamy najważniejsze kwestie związane z samouszkodzeniami ciała.

startPoprzedni artykuł12345678910Następny artykułkoniec
Strona 1 z 22