ZADZWOŃ TERAZ: 533 221 555

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You TubeGoogle Plus

środa, 15 styczeń 2020

Agorafobia - przyczyny i leczenie

Jest jednym z zaburzeń, które wymagają pomocy specjalistów. Samodzielna walka z chorobą może okazać się nieskuteczna, a im dłużej będzie trwać, nie przynosząc oczekiwanych rezultatów, tym większą frustrację spowoduje u chorego.

Ze względu na to, że zaburzenia osobowości występują w bardzo szerokim spektrum, od wielu lat stanowią intrygujący przedmiot badań w psychiatrii.

poniedziałek, 13 styczeń 2020

Ataki paniki - przyczyny i objawy - co robić?

Sytuacje, w których stres bierze górę, a lęk pojawia się szybko i jest trudny do opanowania, to właśnie ataki paniki.

poniedziałek, 13 styczeń 2020

Pochwica - objawy i leczenie

Utrudnia, a niekiedy zupełnie uniemożliwia odbycie stosunku seksualnego, a nawet badania ginekologicznego. Pochwica to choroba o podłożu psychicznym, która dotyka wyłącznie kobiet.

wtorek, 05 listopad 2019

Przymusowe leczenie alkoholizmu

Wśród uzależnień XXI w. alkoholizm jest zdecydowanie dominującym. Dotyczy on nie tylko osób wychowujących się w patologicznych rodzinach czy środowiskach. Coraz częściej staje się problemem nastolatków oraz osób pełniących na co dzień wysokie stanowiska w firmach, na uczelniach, w instytucjach publicznych. Z racji tego, że jest chorobą przewlekłą, wymaga specjalistycznego leczenia odwykowego. Dobrowolne poddanie mu się przez alkoholika jest najbardziej komfortową sytuacją zarówno dla niego, jak i całej rodziny. Znacznie trudniejszym procesem jest skierowanie kogoś na przymusowe leczenie, które dopuszcza Ustawa z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Szacuje się, że w Polsce ponad 800 tysięcy osób ma problem z alkoholem. Jeśli założymy, że każda z tych osób ma potomstwo, ilość potencjalnych uzależnionych wynosi… No właśnie, ile? I czy w ogóle genetyka ma tutaj znaczenie? Jeśli w Twojej rodzinie jest alkoholik i zastanawiasz się, czy nałóg mógł zostać przekazany Ci w genach – przeczytaj ten artykuł!

Podjęcie decyzji o leczeniu nie jest łatwe i budzi wiele emocji. Dzieje się tak również ze względu na mity, którymi obrósł pobyt w zamkniętym ośrodku terapii uzależnień, a które najczęściej dalekie są od prawdy. Samo słowo „zamknięty” może powodować niepokój i być źródłem stresu, choć tak naprawdę nie ma się czego bać. Pobyt w tego typu ośrodku to najlepsza i najskuteczniejsza forma terapii, z jakiej możesz skorzystać. Dlaczego? Dowiesz się poniżej.

Detoks, inaczej oczyszczanie, to pierwszy krok do wyzdrowienia z zaawansowanego nałogu alkoholowego. W trakcie procesu nad pacjentem powinni czuwać lekarze i pielęgniarki. Przeprowadzenie odtruwania pod okiem profesjonalistów jest niezbędne ze względu na duże stężenie toksyn, znajdujących się w organizmie. Wykwalifikowany personel medyczny dobierze odpowiednie środki farmakologiczne, które złagodzą pojawiające się dolegliwości fizyczne i psychiczne. Wzmocniony oczyszczaniem organizm pozytywnie wpływa na psychikę i gotowość uzależnionego do podjęcia terapii. Czym jest i jak przebiega detoks alkoholowy? Opisujemy w tym artykule.

Alkoholowy zespół abstynencyjny składa się z licznych objawów psychicznych i somatycznych. Występują one jako odpowiedź na nagłe odstawienie używki lub zmniejszenie jej dawek. Nasilenie symptomów, ich rodzaj oraz czas trwania będzie się różnić w zależności od konkretnego przypadku. Więcej o zjawisku zespołu abstynencyjnego dowiesz się z tego artykułu.

Zacząć trzeba przede wszystkim od tego, że piwo etykietowane jako „bezalkoholowe” zazwyczaj nie jest zupełnie wolne od „procentów”. Większość napojów tego typu zawierać będzie jakąś ilość alkoholu. W niektórych przypadkach jego ilość może wynosić nawet do 0,5%. Jednak nie tylko to sprawia, że z pozoru niewinny trunek stanowi realne zagrożenie zarówno dla zdrowiejącego, jak i trzeźwego alkoholika. Co jeszcze powoduje, że sięganie po tego typu napoje jest niebezpieczne? Przeczytaj poniżej.

startPoprzedni artykuł12345678910Następny artykułkoniec
Strona 1 z 24