Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

533 221 555 czynne 24/7 You Tube Google Plus

Blog
czwartek, 28 luty 2019 13:41

Typowe zachowania alkoholika

Choroba alkoholowa stanowi jeden z poważniejszych i zarazem niebezpieczniejszych problemów w naszym społeczeństwie. Alkoholik powoli przestaje być kojarzony z osobą bezdomną, mieszkającą na dworcu. Dzieje się tak dlatego, że uzależnienie dotyka coraz częściej wykształcone i dobrze sytuowane osoby. Chociaż systematycznie wzrasta świadomość dotycząca alkoholizmu, to wciąż niewystarczająca jest nasza wiedza, w jaki sposób rozpoznać problem. Prezentujemy, jakie są najczęstsze objawy choroby alkoholowej i jakie zachowania reprezentuje typowy alkoholik.

Dział: BLOG

Jeszcze do niedawna nałogi były kojarzone przede wszystkim z chorobą alkoholową oraz narkotykową. Współczesny świat oferuje jednak tak wiele różnorodnych możliwości, że nikogo nie dziwi już stwierdzenie uzależnienia od telefonu komórkowego, gier komputerowych, aktywności fizycznej czy zabiegów medycyny estetycznej. Uzależnienia czynnościowe, bo o nich mowa, stają się coraz powszechniejsze, a co więcej, zmagają się z nimi osoby w coraz młodszym wieku. Dowiedz się więcej na temat nałogów behawioralnych i sprawdź, jakie są ich przyczyny.

Dział: BLOG

Jednym z nałogów powszechnie występujących nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie, jest alkoholizm. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jest to choroba przewlekła, która nieleczona może zakończyć się nawet zgonem chorego. Schorzenie to oddziałuje zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne, prowadząc do niewydolności wielu narządów w organizmie. Sprawdź, jakie skutki niesie ze sobą długotrwały alkoholizm oraz na jakie choroby są narażone osoby, które zmagają się z uzależnieniem od alkoholu.

Dział: BLOG
wtorek, 05 luty 2019 12:32

Rola rodziny w leczeniu nałogu

Niesienie pomocy bliskiej osobie, która zmaga się z problemem alkoholowym czy narkotykowym, to bez wątpienia nie lada wyzwanie. Oczywiście, aby wyjść z nałogu, niezbędna jest silna wola oraz determinacja samego chorego, jednak w tym szczególnym okresie wsparcie ze strony najbliższych jest bezcenne. Jak wygląda rola rodziny w leczeniu uzależnienia oraz w jaki sposób można ułatwić pacjentowi proces zdrowienia? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

Dział: BLOG
piątek, 01 luty 2019 12:15

Syndrom DDA – na czym polega?

Alkoholizm jest nie tylko poważną chorobą medyczną i społeczną, ale także rodzinną, ponieważ wywiera negatywny wpływ na każdego jej członka. Osoby, którym przyszło dorastać w trudnych warunkach, w rodzinach, w których występował problem alkoholowy, są bardzo często określane jako DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików. Co ważne, w takiej rodzinie nie musi występować problem przemocy fizycznej. Ta psychiczna bywa czasami jeszcze bardziej dotkliwa. Dowiedz się więcej, na czym polega syndrom DDA oraz jakie są jego najbardziej charakterystyczne objawy.

Dział: BLOG